Kırşehirliler Başkent'te Ses Getirdi!

Ankara'da bulunan Kırşehirlilerin destek verdiği ve Kırşehir Sincanlılar Derneği'nin spor yapılaşması olan İlkkan Akıncılar Spor Kulübü'nün hafta sonunda Ankara'da düzenlenen WUSHU Sanda İl Seçmesi'ne katılan 30 sporcunun önemli başarılara imza attığı bildirildi.

Kırşehir Haberleri 24 Ocak 2018 19:07
Kırşehirliler Başkent'te Ses Getirdi!
-A +A

                 Ankara'da bulunan Kırşehirlilerin destek verdiği ve Kırşehir Sincan Kırşehirliler Derneği'nin spor yapılaşması olan İlkkan Akıncılar Spor Kulübü'nün hafta sonunda Ankara'da düzenlenen WUSHU Sanda İl Seçmesi'ne katılan 30 sporcunun önemli başarılara imza attığı bildirildi. 52 kilo büyük erkeklerde Alparslan Uğurlu birinci, 65 kilo büyük erkeklerde Abdulkadir Özen birinci, 75 kilo büyük erkeklerde M. Hürkan Alyaz birinci, 56 kilo büyük bayanlarda Pelin Alyaz birinci, 70 kilo büyük bayan Sema Gökçe Toklucu birinci, 75+ büyük bayan Dürdane Başbilen birinci, 65 kilo genç bayanlarda Şevval Nur Pınarbaşı birinci, 65 kilo genç erkeklerde Nusretalp Seven birinci, 35 kilo Yıldız Bayanlarda Miray Uzunay birinci, 25 kilo miniklerde Mehmet Efe Ekinci birinci ve 70 kilo büyük erkeklerde Halit Güllü birinci oldu. İl seçmelerinde ikinci olan sporcuların isimleri şöyle: Selcan Türk (48 kilo büyük bayan), Rümeysa Yalav (52 kilo genç bayan) Yusuf Sağlam (35 kilo yıldız erkek) ve Murathan Toklucu (65+ kg yıldız erkek), Yunus Saygılı (80 kilo büyük erkek.) Yasin Özdoğan 90+ kilo büyük erkeklerde ve Muammer Bölek de, 31 kilo yıldız erkeklerde üçüncü oldu. 
              Kırşehir Sincanlılar Derneği Yöneticileri, "Toplamda 10 altın, 5 gümüş ve 3 bronz madalya ile şampiyonayı tamamladık. Derece yapan yapmayan tüm sporcu kardeşlerime arkadaşlarıma göstermiş olduğunuz mücadelelerden dolayı teşekkür ediyor, başarılarınızın atarak devam etmesini bekliyoruz. Hocamız İbrahim Saygılı ve tüm sporcularımıza teşekkür ediyoruz. Bizi gururlandırdılar. Tüm Kırşehirlileri, bu çocuklara destek olmaya çağırıyoruz" dediler. İki yıl Sincan’da önce açtığı İlkkan Akıncılar spor kulübünden savunma sporları dalında 7 milli ve hali hazırda milli olmayı bekleyen 10 sporcu yetiştiren İbrahim Saygılı sporcuların müsabakalarında maddi olarak çok zorlandığını federasyonların sporculara destek olması gerektiğini söylüyor. Çoğu sporcunun yetenekleri olmalarına karşın maddi imkanlardan dolayı bıraktığını söyleyen saygılı sporculara geçmişti olduğu gibi şimdi de harcırah verilmesi gerektiğini söyledi.

Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı