Kırşehirliler Buluşuyor

İstanbul'da yaşayan binlerce Kırşehirli, Pazar günü bir araya gelerek özlem giderecek

Kırşehir Haberleri 28 Temmuz 2017 18:27
Kırşehirliler Buluşuyor
-A +A

     İstanbul'da yaşayan binlerce Kırşehirli, Pazar günü bir araya gelerek özlem giderecek ve birlikte olmanın önemini ortaya koyacak. İstanbul Kırşehir Dernekler Birliği adına açıklamada bulunan Ünal Kaya, Nihat Çalışkan ve Murat Şahin, İstanbul'da bulunan Kırşehirlilerin 30 Temmuz Pazar günü düzenlenecek piknikte bir araya geleceğini bildirdiler.
         İstanbul Kırşehir Dernekler Birliği adına Genel Koordinatör Ünal Kaya, Kırşehir’den davetli özel misafirlerinde katılımıyla gerçekleşecek programa Kırşehir Ustalar Topluluğu da katılarak, Kırşehir ve Neşet Ertaş Türkülerini seslendireceğini açıkladı.
         Kemerburgaz'daki Göktürk Göleti Tabiat Parkı 1 Nolu Piknik Alanı'na gerçekleşecek buluşmada, Kırşehir Ustalar Topluluğu dışında çeşitli sürprizler gerçekleşecek ve Kırşehir'den katılım sağlanacak. Piknik Şenliği hakkında bilgi veren Ünal Kaya, ”Kırşehir Derneklerimizi İstanbul’da bir araya getirerek, birlikte olma, yardımlaşma, dayanışma ve Kırşehir kültürünü yaşayarak yaşatma adına İstanbul’da bulunan derneklerimizin talepleriyle gerçekleşecek olan Piknik Programımıza uzaktan yakından herkes davetlidir. Programın oluşumunda bulunan dernek başkanları arkadaşlarımızın gerek davet ederek, gerek duyurular yaparak emek sarf etmektedirler kendilerine teşekkür ediyorum.Bende diyorum ki! Her alanda Kırşehir’e hizmet ediyorum, bu nedenle zamanımızın kısıtlı olması hasebi ile herkesi ayrı ayrı davet edemiyorum.Gerek sosyal medya, gerekse basınımızın değerli temsilcileri sizlerin aracılığı ile bizleri tanıyan tanımayan bütün Kırşehirli hemşerilerimi yapacağımız, Kırşehir Ustalar Topluluğu ve sürpriz sanatçılarımızın da olacağı Piknik Şenliğimize davet ediyorum. Piknik alanına gelecek misafirlerimizin yiyecek ve içeceklerini yanlarında getirerek Kırşehirliler adına ayrılan yerde rahatça konaklayabilirler. Ayrıca bizlere Piknik Alanını tahsis eden Esenler Belediye Başkanımız M. Tevfik Göksu’ya teşekkür ederiz."
         Kaya,”Nerede bir Kırşehirli hemşerimin eline diken batsa, ta buralarda bizlerin yüraa dağlanıyor” dedi.
         Şenlik havasında yapılacak olan piknik için, İstanbul'da Kırşehirlilerin yoğun olarak yaşadığı Esenler, Güngören, Esenyurt gibi bölgelerden, piknik alanına otobüs kaldırılacak. Dünya Kırşehirliler Derneği, Esenler Kırşehirliler Derneği, İstanbul Mucurlular Derneği, Esenyurt Kırşehirliler Derneği, Beyoğlu Kırşehirliler Derneği, Akpınarlılar Derneği ve Dernekleri, Çiçekdağılılar Derneği ve Dernekleri, Kaman Dernekleri ve Temsilcileri, Akçakent Dernekleri ve Temsilcileri, Boztepe Dernekleri ve Temsilcileri ile diğer Avrupa yakasındaki Kırşehir İl ve Köy Dernekleri katkılarıyla gerçekleşecek olan etkinliğe, piknik alanına gelecek misafirlerimizin yiyecek ve içeceklerini yanlarında getirerek Kırşehirliler adına ayrılan yerde rahatça konaklayabilecek.

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı