SICAK HABER

Kırşehirliler'den Ankara'da gövde gösterisi!

Kırşehirli Dernekler Federasyonu ve Kırşehirliler Vakfı’nın organizasyonunda Ankara’da bir araya gelen Kırşehirliler muhteşem bir buluşmaya şahitlik etti.

İlçeler 27 Mayıs 2019 12:11
Kırşehirliler'den Ankara'da gövde gösterisi!
-A +A

     Kırşehirli Dernekler Federasyonu ve Kırşehirliler Vakfı’nın organizasyonunda Ankara’da bir araya gelen Kırşehirliler muhteşem bir buluşmaya şahitlik etti.
     Kırşehirli Dernekler Federasyonu ve Kırşehirliler Vakfı’nın organizasyonunda Ankara’da bir araya gelen Kırşehirliler muhteşem bir buluşmaya şahitlik etti. Kırşehirli Dernekler Federasyonu ve Kırşehirliler Vakfı’nın birlikte organize ettiği geleneksel iftar yemeği Ankara’da yaşayan Kırşehirlileri buluşturdu. Grand Ankara’da düzenlenen ve Kur’an tilaveti ile başlayan programa Kırşehir ve Ankara’nın siyaset, bürokrasi, iş dünyasının önemli isimlerinin yanı sıra çok sayıda sivil toplum kuruluşu, vakıf ve dernek başkanları katıldı. Anlamlı iftar buluşmasında birlik ve beraberlik ön plana çıkarken siyasi ve bürokrasilerin ortak mesajı “Sevdamız Kırşehir” oldu.
KIRŞEHİRLİLER İFTARINA ÜST DÜZEY KATILIM
     Düzenlenen iftar programına Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Anayasa Mahkemesi Üyesi Recai Akyel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, eski Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, AK Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan, MHP Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay, AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Merkez valisi Ahmet Altıparmak, eski bakan Ramazan Mirzaoğlu, Savcı Ercan Dağdeviren, Ferhat Kapıcı, Kırşehirli Eğitimciler Derneği Recep Kılıç ve yönetim kurulu üyeleri, iş adamları Ömer Doğan, Ekrem Tunç, Doğan Arslan, Levent Akçakoca, Hacı Yakup Saylam, Çankırı Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Adem Can, Çorum Dernekler Federasyonu Baştarafı 1'de
Genel Başkanı Hayri Çağır, Kırşehirliler Birliği Derneği Başkanı (KIRBİR) Hasan Hüseyin Gül  ve yönetim kurulu üyeleri, Kırşehirliler Derneği (KIRDER) Başkanı Orhan Aydın ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra dernek başkanları,  Kırk Fikir Bi Fayda üyeleri ve çok sayıda Kırşehirli katıldı.
BEN DEMEDEN BİZ FELSEFESİYLE HAREKET EDİYORUZ
     Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi Gökçınar düzenlenen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada “15 yıldan beri geleneksel hale getirdiğimiz iftar yemeğimiz  bir başka ifadeyle buluşma günümüz son 2 yıldan beri vakıf yönetimimizle beraber organize etmeye çalışıyoruz. Bu iki kuruluşumuz Ankara’da ki Kırşehirlilerin birlik ve beraberliğini ortaya koyan önemli bir unsurdur. Bu birlikteliğimiz inşallah ilelebet devam edecektir. Ankara’da yaşayan Kırşehirlilerimizi tek çatı altında toplayıp tek bir ses tek bir nefes olmaya devam edeceğiz.  Kırşehirliler Federasyonu Ankara’da kurulan derneklerimizden oluşmuştur. 2003 yılında kurulan federasyonumuz 6 dernekle başlamış geldiğimiz bugünde 55 derneğe ulaşmıştır. Bu politikayı izlerken ben ve arkadaşlarım “Ben demeden biz felsefesiyle” hareket etmiştir. Tek sevdamız Kırşehir’dir. Bu sebeple Kırşehirliler Vakfı’mıza Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından kullanımına tahsis edilen Kırşehir Evi’ni Vakfımızla yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde Kırşehirliler Federasyonu ile kullanma kararı aldılar. O birlikteliği bu çatı altına taşıdık.  Ben Kırşehirliler Vakfı’na bu nedenden ötürü teşekkür ediyorum. Federasyonumuz olarak belediyelerimizin çeşitli kültür etkinliklerine katıldık. Keçiören Belediyesi ve Etimesgut Belediyesi Kültür Etkinliklerine federasyon olarak katıldık. Federasyonumuza bağlı bulunan derneklerimizin gerek Kırşehir olsun gerek Ankara’da olsun festivallerine iştirak ettik. Her yıl geleneksel hale gelen Kaman Ceviz Festivaline Ankara’dan federasyon olarak katıldık. Kırşehir’imizin önemli unsurlarından Ahi Evran Veli’nin anma etkinliklerine Ankara’dan Kırşehir’imize bu etkinliklerde bulunmak üzere her yıl katılıyoruz” ifadelerini kullandı.
ALTIN: FEDERASYONUMUZLA GÜÇ BİRLİĞİ YAPTIK
     İftar programının açılış konuşmasını yapan Kırşehirliler Vakfı Başkanı Oğuz Altın salondaki misafirleri selamladıktan sonra şunları söyledi, “Selçuklu’nun, Osmanlı’nın ve Cumhuriyet’in mihenk taşlarından biri olan Ahi İmam’ın şehirlisi olmaktan sizler gibi bizler de onur duyuyoruz. Kırşehir tarihi misyonunun bize yüklediği bin yıllık sorumluluğun gereği olarak bugün sizlerle birlikteyiz. Kırşehir Federasyonumuzla birlikte Kırşehirliler Vakfı olarak güç birliği ile işbirliği oluşturduk. Sizler bu güzel birlikteliğin somut delili oldunuz. Sizlere ve tüm hemşerilerimize olumlu katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.
KIRŞEHİR’İ HİÇBİR ZAMAN UNUTMAMIZ GEREKİYOR
     AK Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan iftar yemeğinde yaptığı konuşmada “Bizim partilerimiz farklı da olsa Anadolu insanın birliği için, ülkemizin birlik beraberliği için, tek bayrak tek vatan, tek millet ülküsü etrafında toplandığımız müddetçe partilerimiz, düşüncelerimiz ne kadar da ayrı olsa birlik ve beraberliğimiz pekişir. Bu ülküler etrafında birleşmek zorundayız. Bizler Kırşehirliyiz. Önceliğimiz elbette seçildiğimiz bölgeye Ankara’ya hizmet etmek. Burada hizmet yaparken Kırşehir’i de hiçbir zaman unutmamız gerekiyor” dedi.
KIRŞEHİR’İN TARİHİNİ VE KÜLTÜRÜNÜ İYİ ANLATMALIYIZ
     Hacı Turan Polonya ziyaretinde ki bir anısını hemşerilerine anlatarak “8 ay önce milletvekili arkadaşlarımızla Polonya ziyafetinde bulunduk. Kırşehir’in önemini özellikle kültürünün ve tarihinin konumunu orada bir kez daha yaşadım. Bizi; 1450’lilerde Kopernik tarafından kurulan üniversiteyi ve gözlem evini gezdirmeye götürdüler. Kopernik 1470’lerde ilk defa dünyanın döndüğünü burada anlattı. Kendi kültürlerini ve geçmişlerini çok iyi anlatıyorlar. Oysa diğer tarafta 1272 yılında kurulmuş ve dünyanın ilk uzay gözlem evi olan Cacabey Külliyesi Kırşehir’dedir. Kapadokya bölgesine yıllık ortalama 1.8 milyon turist geliyor. Bu kadar turistin kaç tanesini Kırşehir’e getiriyoruz?  Cacabey Külliyesi dünyada ilk gökbilim medresesidir. Geçen yıl Kırşehir’e gelen yabancı turist sayısı sadece 4 bin 500 kişi. Yerli turist sayımızsa 90 bin civarında kalmıştır. Biz Ahiliği ne kadar anlatabiliyoruz? Basta tarihimizi, kültürümüzü anlatmalıyız” dedi.
HEMŞERİLERİMİZE VERDİĞİMİZ SÖZÜ TUTTUK
     CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya programda yaptığı konuşmada “Bundan bir yıl önce yine bir iftar sofrasında bizler milletvekili adayı olarak sizlerle birlikte olmuştuk. O zaman sizlere birlik olmaz sözü verdik. Bugüne kadar birlik olamamaktan hep yakınıyorduk. Ne mutlu size ki Kırşehirliler Vakfı ve Kırşehirli Dernekler Federasyonu olarak bizleri ortak işler yapmaya davet ettiniz ve bunu da başardınız. Milliyetçi Hareket Partisi’nden, AK Parti’den ve Cumhuriyetçi Halk Partisi’nden seçilen milletvekilleri olarak asla ayrım yapmayacağız. Önceki yıllarda Kırşehir 5 milletvekili çıkarıyordu. Vekillerimiz gitti diye hepinizin yüreği yandı. Bizler sizlere bunları unutturacağız. Sizin değerli oylarınızla, sevgi dolu yüreğinizle Ankara’da bizler seçildik. 2 Kırşehir’den, 5 de Ankara’dan gelen vekillerle şimdi 5 olan sayımız 7 oldu. Sizler bu güzel birlikteliği devam ettiriyorsunuz. Değerli Başkan arkadaşlarım “konfederasyon olacağız ve tüm dernekleri bir araya getireceğiz” dediler. KIRBİR de mutlaka bu birlikte yerini almalıdır. Hep birlikte yol yürümeliyiz” dedi.
KIRŞEHİR’E HİZMET ETMEK BOYNUMUZUN BORCU
     Kaya sözlerine Kırşehir Belediyespor’un şampiyonluğundan bahsederek “Yaşar Bahçeci döneminde Kırşehir Belediyespor ligde birincilik elde etti. Yeni bir belediye başkanı seçildi. Kırşehir Belediyespor’un futbol sahasında ne AK Parti ne MHP ne de CHP olduk. Orada tüm renkler sadece yeşil beyaz oldu. Yeşil beyazı yüreğimize kazımışsak hangi partiden olursak olalım Kırşehir’e hizmet etmede boynumuz kıldan incedir” dedi.
YATIRIMLARIN TAKİPÇİSİYİZ
     AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli iftar programında yaptığı konuşmada “ Bizleri sizlerle buluşturan başkanlarımıza teşekkür ederiz. Çok güzel bir gelenek haline geldi. Kırşehirliler Dernekler Federasyonumuz ve Kırşehirliler Vakfımızın birlikteliği 15 yıldır devam ediyor. Ankara’da yaşayan siyasilerimizin, bürokratlarımızın, iş adamlarımızın hepsini bir araya getiriyorsunuz. Hepimizin ortak paydası olan Kırşehir’imiz için, onun geleceği için yapılacaklar noktasında burada hasbihal ediyoruz, sohbetler ediyoruz. 31 Mart’ta bir yerel seçim yaşadık. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kırşehir’de de milletimizin kararı başımızın tacıdır. Yeni seçilen Belediye Başkanımız Selahattin Beye de başarılar diliyoruz. Kırşehir’in iktidar partisi olarak tek milletvekiliyim. Kırşehir’imize yapılacak yatırımların her zaman arkasında olduğumuzu hepinizin huzurunda duyurmak istiyorum. Kırşehir Belediyespor’u amatör kümeden 1. Lig’e çıkarmak elhamdülillah bize nasip oldu. Bu güzel başarı inşallah bundan sonra da daha üst liglere çıkarak taçlanır. Kırşehir Belediyespor’unda her zaman arkasında olduğumuzu özellikle vurgulamak istiyorum. Hem belediyecilik noktasında hem Kırşehir Spor noktasında Yaşar Bahçeci başkanımızın büyük emekleri vardır. İnşallah bundan sonrada Selahattin başkanımız da Kırşehir’i daha üst noktalara getirecektir” dedi.
MECLİSTE KAPIM SONUNA KADAR AÇIK
     Kendirli hemşerilerime kapısının sonuna kadar açık olduğunu söyleyerek “Şehrimize yapılacak tüm hizmetler noktasında hemşerilerimizle birlikteyiz. Şehrimizi, ilçelerimizi hep birlikte imar edeceğiz. Ankara’da yaşayan kıymetli bürokratlarımıza, Ankara’da seçilmiş kıymetli vekillerimize de çok önemli görevler düşüyor. Siyaseti seçim döneminde yaparız ve orada kalır. Seçimler bittikten sonra tek derdimiz şehrimize yeni yatırımlar, yeni projeler yapmaktır. 
     Milletvekili ağabeylerimize, ablalarımıza, kardeşlerimize sesleniyorum: ‘Kırşehir ortak paydamız olduğu zaman hepimiz biriz beraberiz.’ İnşallah sevdamız, aşkımız Kırşehir’imizi en iyi noktaya getirmek için elimizden gelen tüm gayreti göstermeye devam edeceğiz. Kırşehirli kardeşiniz Meclis’te 24 saat hepinizin hizmetinde. Her kim olursa olsun kapım da telefonum da 24 saat açık. 
     Ne işiniz olursa seve seve başımla birlikte yapmaya hazırım. Hepinizi bekliyorum. Bu güzel programı düzenleyen değerli başkanlarımıza ve yönetim kurulunda yer alan arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
KIRŞEHİR’İN HİZMETE İHTİYACI VAR
     Kırşehir Milletvekili Metin İlhan programda yaptığı konuşmada  
“Bizi Kırşehirlileri bir araya toplayan Kırşehirliler Dernekler Federasyonu Başkanı Hilmi Gökçınar ve Kırşehirliler Vakfı Başkanı Oğuz Altın’a teşekkür ediyorum. Kırşehir’in gerçek anlamda büyük sorunları var en büyük sorunu da işsizlik. Hepimize çok büyük işler düşüyor. Bizler mecliste Kırşehirlilere elimizden gelen her şeyi yapacağız. Kırşehir’in hizmete ihtiyacı var. Bu yüzden tüm siyasilerimizle birlikte el ele omuz omuza Kırşehir’imiz için çalışmalıyız” dedi.
TANIŞMAK İSTEDİĞİM BİR SÜRÜ HEMŞERİM VAR
     MHP Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay programda yaptığı konuşmada  “Siyasetiyle, bürokrasisiyle, iş dünyasıyla böyle kocaman bir ailenin üyesi olmaktan onur duyuyorum. Böyle bir ortama vesile olan herkesin emeğine yüreğine sağlık. Milletvekili olarak ilk dönemim. Eczacıyım ve meslek hayatımın büyük bir kısmı meslek kuruluşlarında aktif görev yaparak geçti. Ankara’da Kırşehir nüfusunun yoğunluğunu biliyorum ve bu insanlarla tanışamamaktan dolayı hep bir uhde vardır içimde. Şu an böyle güzel bir ortamda sizlerle birlikte olmaktan, sizleri tanımaktan çok mutluyum. Hem Kırşehirli Dernekler Federasyonu hem de Kırşehirliler Vakfı’nın genel başkanlarına, yönetim kurulunda yer alan bütün arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç bilirim. Bundan sonra daha sık birlikte olacağız. Tanışmak istediğim bir sürü hemşerim var. Milletvekili olarak, bürokrat olarak, iş insanı olarak Allah sayılarımızı artırsın, çok daha iyi görevlere gelmemizi nasip etsin” dedi.
KIRŞEHİR’İN GELİŞİMİ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ
     Kırşehir Valisi  İbrahim Akın programda yaptığı konuşmada  “Sizlerle bu güzel iftar sofrasında bir arada bulunmaktan memnuniyet duyuyorum. Bizleri buluşturan; Kırşehirliler Vakfı ve Kırşehirli Dernekler Federasyonu’na teşekkür ediyorum. Göreve başladığımda üç günlük valiyken yine geleneksel iftarınızda birlikte olmuş sizlerle tanışma imkanı bulmuştum. Aradan tam bir yıl geçti. Bu süre içinde güzel Kırşehir’imizde;  STK’larla, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla, ilimizin tüm kesimleriyle işbirliği yaparak Kırşehir’i bir adım daha ileri götürme noktasında elimizden gelen gayreti gösterdik. Bundan sonrada bu gayret içerisinde olacağız. Kırşehirliler Vakfı ve Kırşehirli Dernekler Federasyonu’na teşekkür ederim. Yaklaşan Kadir gecenizi ve Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum” dedi. 
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/21%20Kas%C4%B1m%20Per%C5%9Fembe-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı