Kırşehirlilerde Birlik Günü

Başkent'teki Kırşehirliler, Hacı Turan ile birlikte Yıldırım Kaya'ya da tam destek verdiler

İlçeler 28 Mayıs 2018 20:08
Kırşehirlilerde Birlik Günü
-A +A

         Ankara’daki Kırşehirlilerin ortak çatısı olan Kırşehirliler Federasyonu ve Kırşehirliler Vakfı’nın ortaklaşa düzenlemiş olduğu iftar programına katılan Kırşehirliler, Ramazan’ın ve iftarın bereketine ortak olurken, AK Parti Ankara 3. Bölge beşinci sıra Milletvekili Adayı Hacı Turan ile birlikte CHP 2. Bölge ikinci sıra adayı  Yıldırım Kaya'ya ve MHP'den 2. Bölge ikinci sıra adayı Nevin Taşlıçay'a destek verdiler. Turan, Taşlıçay ve Kaya, yaptıkları açıklamada, "Bizleri bir araya getiren bu güzel gecenin tertiplenmesinde emeği geçen tüm dostlara teşekkür ederiz" dediler.
         Milletvekili Adayı Hacı Turan ve Yıldırım Kaya'nın katıldığı iftar yemeğini Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi Gökçınar ile Kırşehirliler Vakfı Başkanı Oğuz Altın organize etti. İftar yemeğinde, Başkent'te yaşayan Kırşehirliler ve Sincanlılar bir araya gelerek iki milletvekili adayına da desteklerini ifade ettiler.
         Başkentte yaşayan Kırşehirliler, Kırşehirli Dernekler Federasyonu ve Kırşehirliler Vakfı tarafından verilen geleneksel iftar yemeğinde bir araya geldi. Kuran tilaveti ile başlayan iftara; Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, BBP Genel Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Mustafa Destici, AK Parti Ankara Milletvekilleri Nevzat Ceylan ve Ahmet Gündoğdu, CHP Ankara Milletvekili Murat Emir ve SABAH Ankara Yayın Yönetmeni Osman Altınışık, Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi Gökçınar, Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Sekreteri Hüseyin Ata ve Kırşehirliler Vakfı Başkanı Oğuz Altın katıldı.
GURURLANDIRAN TABLO
         İftar yemeğinin ardından Kırşehirli olup, Ankara'da milletvekili adayı gösterilen isimlerde sahneye davet edilerek tek tek tanıtıldı. AK Parti'den Hacı Turan, Enes Şişman, CHP'den Yıldırım Kaya, MHP'den ise Nevin Taşlıçay ve Aydın Erkoç Kırşehirli adaylar arasında yer alan isimlerden oluştu.
         Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi Gökçınar yaptığı konuşmada daha önce Ankara'da Kırşehirli aday olmaması nedeniyle burukluk yaşadıklarını ancak şimdi oluşan tablonun kendilerini gururlandırdığını ifade etti. AK Parti, CHP ve MHP'den milletvekili adayı olan isimler Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girmeleri durumunda ilk projelerinin Ankara'ya bir Kırşehir Evi yapmak olduğunu ifade etti. CHP Ankara Milletvekili Adayı Yıldırım Kaya grubun en yaşlısı kendisi olduğunu belirterek projenin grup başkanı kendisi olduğunu ve projeyi hayata geçireceklerini ifade etti. AK Parti'den Kırşehir Milletvekili adayı olan Necmettin Erkan da hemşerilerini Ankara'da yalnız bırakmadı. Ankara'da Kırşehir'den daha çok Kırşehirli olduğunu belirten Erkan, "Uzun yıllar Ankara'da görev yaptım. Burada çok sevdiğim hemşerilerimle bir araya gelmekten mutluluk duydum. İnşallah şirin Kırşehir'imizin marka değerini daha da arttıracağız" dedi.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/15%20%C5%9Eubat%20%C3%87%C4%B1nar-1(1).jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı