SICAK HABER

KIYŞAD'dan Yer İsteği

İsa Erdoğan ve dernek üyeleri, Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan'dan, faaliyetlerini yürütecek bir yer istediler.

Kırşehir Haberleri 9 Nisan 2018 19:11
KIYŞAD'dan Yer İsteği
-A +A

         Kısa adı KIYŞAD olan Kırşehir Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı İsa Erdoğan ve dernek üyeleri, Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan'dan, faaliyetlerini yürütecek bir yer istediler.
         Kırşehir Milletvekili Mikail Aslan, geçen Pazar günü, Kırşehir Yazarlar ve Şairler Derneği'ni ziyaret ederek dernek yöneticilerinden sorunlarını dinledi. Milletvekili Arslan, Kırşehir Ticaret ve Sanayi İl Müdürü Mahmut Dalgalı ile birlikte KIYŞAD'ın geçici olarak toplandığı Dernek Başkanı İsa Erdoğan'a ait bürosuna geldi ve Kırşehirli şair ve yazarların kendi aralarında yaptıkları etkinlikte ve çiğ köfte sohbetinde bulundu. Kırşehirli şair ve yazarların okudukları şiirlerle, ozanların çalıp söyledikleri türkülerle, tatlı sohbetlerle toplantı renklendirilirdi. Kamanlı Ozan Adnan Torini de ziyaret sırasında Milletvekili Mikail Arslan için yazıp bestelediği bir methiyeyi sazıyla dile getirdi. İbrahim Özdemir de Milletvekili Mikail Arslan için yazdığı bir şiiri okudu. Gürsel Şahinoğlu da, Kırşehir için yazdığı bir şiiri okudu ve Milletvekili Arslan'a hediye ettiğini söyledi.
         Ozanlardan Torini, Hikmet Şimşek ve Ufuk, sazlarıyla ve cümbüşle yöre türkülerinden demetler sundular. Şairlerden Feride Taşkoparan ve Paşa Şahin de, Milletvekili Mikail Arslan'a kitaplarını sundular.
         KIYŞAD için bir yerin bulunması ve daha etkili çalışmaların yapılacağı dile getirilirken, Ahi Külliyes'inden veya Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nden bir yerin tahsis edilmesinin istenmesi üzerine Milletvekili Mikail Arslan'dan derneğe yardımcı olunması istendi.
         Kültür ve sanata duyarlılığı bilinen Mikail Arslan da her türlü yardımı esirgemeyeceğini, bu etkinliklerin daha çok olması gerektiğini, Yunus Emre'yi anma etkinliklerinin de Kırşehir Merkezi'nde yapılmasını ve KIYŞAD'ın daha etkin bir şekilde katılmasını istedi.
         KIYŞAD'ın olağan genel kurul toplantısının da 14 Nisan Cumartesi günü saat 14.0'te dernekte yapılacağı duyuruldu.


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Nisan%20CUMA-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı