KOBİ'lere değer kredisi imkanı sunulacak

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, KOBİ'lere sunulacak olan Değer Kredisi'ne ilişkin resmi internet sayfası aracılığıyla bilgilendirmeler yaptı.

Kırşehir Haberleri 1 Şubat 2019 19:04
KOBİ'lere değer kredisi imkanı sunulacak
-A +A

         Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, KOBİ'lere sunulacak olan Değer Kredisi'ne ilişkin resmi internet sayfası aracılığıyla bilgilendirmeler yaptı.
         Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası'ndan yapılan duyuruda "KGF 2019 yılında da KOBİ Değer Kredisi kapsamında KOBİ’lere destek olmaya devam ediyor. Hazine Destekli 20 Milyar TL tutarındaki KGF kefalet limitinden KOBİ’lere kullandırılmak üzere 14 banka ile Kefalet Protokolü imzalandı" ifadelerine yer verildi. KOBİ'leri ayağa kaldıracak olan kredi paketi için 14 banka destek veriyor. Kredi desteğinden başta imalatçı ve ihracatçılarımız başta olmak üzere yıllık cirosu 25 milyon TL'nin altında olan şirketlere finansman destek verilecek. Destek paketi yıllık cirosu 25 milyon TL altında olan şirketlere finansman desteği sağlayacak. Yani bu desteğin kapsamı küçük işletmeler olacak.  Paketin büyüklüğü toplamda 20 milyar TL olacak. KOBİ’lere verilecek bu kredinin 6 ay kredi ödemesi olmayacak ve aylık faiz oranı yüzde 1,54 olacak. 6 ay ana para ödemesiz, aylık 1.54 faiz oranı ile bu kredi verilecek. Bilindiği gibi KOBİ açılım olarak küçük ve orta boyutlu işletmeler demektir. Bir işletmenin KOBİ olabilmesi ve KOBİ’ler için yapılmış düzenleme, teşvik ve hibelerden yararlanabilmesi için öncelikle yapısal ve mali özelliklerinin ilgili resmi tanıma uygun olması gerekmektedir. Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin (KOBİ) Tanımı ve Nitelikleri Belirleyen Yönetmelik, günün şartlarına göre revize edilerek 24 Haziran 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Mali yapılarıyla birlikte üretim istihdam ve ihracat imkan ve kabiliyetinin güçlendirilmesi amacıyla sunulacak olan kredi imkanı ile ilgili daha detaylı bilgilere Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası resmi internet sayfasından da ulaşılabilecek.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1. Soru

1. Soru

11:44 19 Nisan 2019
Soru 4:

Soru 4:

09:02 19 Nisan 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı