KOP Projesi'nin İlk Ayağı Tamam!

“Benim Hikayem Kop ile Yazılıyor” isimli sosyal gelişim projesi kapsamında verilen ve bir hafta süren eğitimler tamamlandı

Kırşehir Haberleri 26 Mayıs 2018 20:09
KOP Projesi'nin İlk Ayağı Tamam!
-A +A

                  “Benim Hikayem Kop ile Yazılıyor” isimli sosyal gelişim projesi kapsamında Kırşehir Sağlık İl Müdürlüğü il dışından eğitim için gelen Öğretim Üyesi Dr. Itır Tarı Cömert ve Uzman Psikolog Pınar Gümüş Sarı tarafından meslek personellerine (çocuk gelişimci, sosyal çalışmacı, psikolog) ve proje ortakları olan okullardan gelen personellere verilen ve bir hafta süren eğitimler tamamlandı. Eğitim sonunda katılımcılara Kırşehir Sağlık İl Müdürü Uzman Dr. Suat Türkoğlu ve Uzman Sami Keleş tarafından sertifikaları takdim edildi.
                   Kırşehir Sağlık İl Müdürü Uzman Dr. Suat Türkoğlu, yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi: "Oyun Terapi Odaları'nda eğitim almış uzman personeller tarafından; 0-6 yaş grubu travmaya maruz kalmış çocuklara DAP (Draw A Person) testi uygulanarak duygu durumları tespit edilecek; duygu durumları tespit edilen çocuklara uygun oyun yöntemleri planlanacak; plan doğrultusunda uygulanan Oyun Terapisi ile 0-6 yaş grubu yabancı uyruklu ve travmaya maruz kalmış çocukların yaşadığı sorunları gözlemleyerek yapıcı müdahalelerde bulunulacak; gerekli durumlarda çocuklar ilgili kurum ve kuruluşlara yönlendirilecektir."
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20%C5%9Eubat%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı