Köşker köylüleri çiğ köfte etkinliğinde buluştu

Kırşehir’e bağlı Akpınar Köşker Köylüleri birlik ve beraberliklerini güçlendirmek için her yıl düzenli olarak yaptıkları etkinliklerine bu yılda bir yenisi daha ekleyerek çiğköfte etkinliği düzenledi.

    Kırşehir’e bağlı Akpınar Köşker Köylüleri birlik ve beraberliklerini güçlendirmek için her yıl düzenli olarak yaptıkları etkinliklerine bu yılda bir yenisi daha ekleyerek çiğköfte etkinliği düzenledi.
    Ankara’da yaptığı çalışma ve projelerle örnek dernekler arasında gösterilen Kırşehir’e bağlı Akpınar Köşker Köylüleri birlik ve beraberliklerini güçlendirmek için her yıl düzenli olarak yaptıkları etkinliklerine bu yılda bir yenisi daha ekleyerek çiğköfte etkinliği düzenledi. Keyifli sohbet havasında geçen etkinlikte uzun zamandır birbirlerini görmeyen Köşker köylüleri hem hasret giderdiler hem de sorunlarına çözüm aradılar.Etkinlik Köşker Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Nurettin Şahin’in ev sahipliğinde Keçiören’de ki dernek merkezinde gerçekleştirildi. Düzenlenen çiğ köfte etkinliğine çevre köylerin dernek başkanları ve Ankara’da ki Köşker köylüleri katıldı. 
    Etkinlikte konuşma yapan Köşker Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Nurettin Şahin,Köşker köyünün tarihi geçmişini anlattı ve Köşker Köyü Derneği faaliyetleri hakkında bilgi vererek, birlik ve beraberliğin sağlanması açısından konuşma yaptı. Başkan Şahin konuşmasında şunları söyledi:
    “Köşker Köyü Derneği burada Ankara’da kurulmuş. Burada bulunan çoğu kişi Köşker Köyü nüfusuna kaytılı. Ankara’da yaşayansınız. Ama doğrusu ne? Köyünüze gidip geliyorsunuz temasınızı kesmiyorsunuz fakat bir şekilde Ankara’ya gelmişsiniz. Burada da Kırşehir’imizi unutmamak, birlik ve beraberliği sağlamak, iyi günde ve kötü günde bir arada olabilmek, köylerimizle ve köylülerimizle irtibatı kurmak adına kurulmuş. Bu çok güzel bir hareket. Bu derneğin kurulmasını ben çok anlamlı buluyorum. Derneğin başında durup kuranlara bugüne kadar yaşatanlara bugünde yaşatmaya devam edenlere gönülden teşekkür ediyorum ve bu yönetime sahip çıkmanızı istiyorum” dedi.
KIRŞEHİR BİRLİĞİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ“
    Birliğimize sahip çıkmak zorundayız” diyen Köşker Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Nurettin Şahin “Aslında başka bir şeye de sahip çıkacağız, Kırşehirlilik birliğimize sahip çıkacağız. Ankara’da ki tüm Kırşehirlileri biz bu düşünceden hareketle bir şemsiyesi altında bir arada tutmak istiyoruz. Aynı türküyü söyleyelim diyoruz, aynı sesimiz olsun diyoruz, birbirimizin derdiyle dertlenelim, sevinciyle sevinelim üzüntüleri gidermeye çalışalım. Böyle bir çaba içerisinde olmamız gerekiyor. Allah birliğimizi daim eylesin. Köyümüzde yakın zamanda ve uzak zamanda, geçmişte vefat edenlere Allah rahmet eylesin, yaşayanlara da sağlık, sıhhat, afiyetler eylesin. Allah yuvamıza, ailemize, vatanımıza birlik beraberlik, bolluk bereket nasip eylesin. Afiyet olsun” ifadelerini kullandı. 
 

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR