KÖYDES'te Yatırım İstişaresi!

Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, il ve ilçelere yapılacak yatırımları görüştü

Kırşehir Haberleri 10 Nisan 2018 19:11
KÖYDES'te Yatırım İstişaresi!
-A +A

       Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, önceki gün İl Özel İdaresi'nde yapılan toplantıda, Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) Projesi kapsamında Kırşehir'in ilçelerine yapılacak yatırımlar hakkında görüşmelerde bulundu.
       Milletvekilleri Arslan ve Çetinkaya ile birlikte İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, ve İl Genel Meclis Üyeleri'nin katılımlarıyla Kırşehir İl Özel İdaresi Encümen Toplantı Salonu'nda toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda, köylerde yapılması planlanan projeler ve ihtiyaçlar hakkında görüşmelerde bulunuldu.
       Köylerin ihtiyacına göre, su ihtiyacını, mevcut su şebekesi ve su depolarının bakım ve onarımlarını, köy ortak kullanım alanlarını kilit parke, köylerin yollarını asfaltlanması ve köylerin temel ihtiyaçlarına yönelik hizmetleri Köylerin Altyapısının Desteklenmesi aracılığıyla hızlıca yapılması kapsamında 2018 yılında aktarılan 12 milyon 14 bin 812 lira köylere pay edildi.  
       Bu kapsamda Akçakent'e 858 bin 269 lira, Akpınar'a 1 milyon 176 bin 80 lira,  Boztepe'ye 861 bin 65 lira, Çiçekdağı'na 1 milyon 726 bin 840 lira,  Mucur'a 1 milyon 660 bin 638 lira, Kaman'a 2 milyon 520 bin 935 lira  ve Kırşehir Merkez İlçe'ye bağlı köylere ise 3 milyon 210 bin 985 lira ödenek aktarıldı.
       Kırşehir Milletvekilleri  Mikail Arslan ve  Salih Çetinkaya, daha sonra İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu İl Özel idare Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Mucur Kaymakamı Kaya Çelik, Boztepe Kaymakamı Sedat Özdemir, Çiçekdağı Kaymakamı Nurbaki Yalçın ve Akçakent Kaymakamı Serhat Doğan ile bir araya gelerek Köylerin Altyapısının Desteklenmesi kapsamında yapılacak yatırımlar hakkında görüş alış-verişinde bulundular.
 
 

Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/20%20A%C4%9Fustos%20Sal%C4%B1-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı