SICAK HABER

KTSO'da Ekicioğlu İle Devam!

KTSO Meclis Üyesi seçimlerini mevcut başkan Selahattin Ekicioğlu'nun hazırladığı liste kazandı

Kırşehir Haberleri 9 Nisan 2018 19:13
KTSO'da Ekicioğlu İle Devam!
-A +A

         Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası'nın (KTSO) geçtiğimiz Cumartesi günü yapılan seçimlerini mevcut Başkan Selahattin Ekicioğlu'nun grubu kazandı. Başkan Ekicioğlu'nun grubu 27 kişiden oluşan Meclis Üyeliği'nin 25'ini elde etti. Bu sonuçlara göre, Başkan Ekicioğlu'nun başkan seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor.
         Son seçimini 2013 yılında yapan Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda yapılan seçimlerinde bin 600 üyeden bin 50 üye sandık başına gitti. Seçimlerde Ekicioğlu'nun hazırladığı turuncu liste ile Zafer Çam, Nuri Bahçeci, Yıldırım Aslan, Hasan Eraslan'ın desteklediği beyaz liste yarıştı. Üyeler, 4 yıl süreyle görev yapacak meclis başkanı, yönetim kurulu başkanı ve üst kurul delegesinin belirlenmesi için oy kullandı. Odaya kayıtlı bin 50 üyenin oy kullandığı seçimde, 27 üyeli meclisin 25'ini Ekicioğlu'nun hazırladığı liste kazandı. Karşı liste ise 2 meclis üyesi çıkardı. Seçimlerde 12 komitede 27 kişiden oluşan Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni meclisi, daha sonra gizli oylamayla meclis başkanını, yönetim kurulu üyelerini ve üst kurul delegelerini belirleyecek.
         Seçim sonuçları belli olduktan sonra ilk demecini Çınar Kırşehir'e veren Başkan Selahattin Ekicioğlu, "Seçimler, bugün olgunluk içerisinde geçti. Grubumuz 27 kişiden oluşan Meclis Üyeliği'nin 25'ini kazandı. İtiraz süresini bekledikten sonra mazbatalarımızı alacağız. Ardından meclis başkanı, yönetim kurulu ve üst kurul delegeliklerini belirleyeceğiz. Daha önce söylediğim gibi, bizim demokrasi anlayışımızda, makamdan beslenmek değil o makama bir şeyler katmak vardır. Ben ve ekibim, seçimi kazanarak 4 yıl süreyle göreve devam edeceğiz. Bu seçimin kazananı ya da kaybedeni olmadı, kazanan iş dünyası, kazanan Kırşehir oldu. Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odamız ve şehrimiz için daha iyi projelerle daha iyi hizmetlere imza atacağız. Şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışıyla yürüttüğümüz bu onurlu görevi sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.
KTSO'DA MECLİS ÜYELERİ BELLİ OLDU
         Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası'nın (KTSO) Cumartesi günü yapılan seçimler sonunda, yeni dönem meclis üyeleri belli oldu.
         Cumartesi günü Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleştirilen KSO Meslek Komiteleri seçimlerinden bin 150 üyeden bin 50 kişi oy kullandı. Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahatti grubu 27 kişilik Parti Meclisi'nden 25'ini kazanarak  2018-2022 Dönemi'nde güçlü Meclis ile temsil edilme başarısını gösterdi.
         Seçimde, 27 kişiden oluşan yeni dönemin Meclis Üyeleri'nin isimleri şöyle: 1.GRUP: Fırat Besi, Torunçağ Mimarlık Mühendislik İnşaat ve Kangal Veterinerlik Hizmetleri.
2.GRUP: Selahattin Ekicioğlu-Ekicioğlu İnşaat ve Aydınlar Mühendislik Mimarlık İnşaat.
 3.GRUP: Bahçeci Gıda ve İhtiyaç Maddeleri ve Aslan Kardeşler Gıda.
 4.GRUP: Armodem İnşaat ve Murat Canbolat- Canbolat Mobilya Dekorasyon. 
5. GRUP: Ekicioğlu Otomotiv İnşaat ve Nakliye Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti., Gök Petrol ve Ziraat Ürünleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.
 6. GRUP; Mustafa Yılmaz- Yılmazlar Halı Mobilya ve Çöl Pazarı.
 7. GRUP: Kimaş Yapı Malzemeleri ve Turgay Kaya- An-Ka Elektrik ve İnşaat.
8. GRUP: Eşref Aşık ve Mustafa Bulut.
9.GRUP: Bülent Batı-Batı Sigorta Acenteliği Ltd. Şti., Kayalar Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti.
10.GRUP: Soner Bahadır- İç Mimarlık Tasarım Uygulama , Seçkin İnşaat Mühendislik Otomotiv Gıda Petrol Ürünleri Nakliye Turizm Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti.
11.GRUP: Müfit Göçen-Titiz İletişim ve Mehmet Işık- Birsöz Bilezik Atölyesi.
 12. GRUP: Kenan Yanık-Sinan Ayaz Spor Kompleksi ve Ahmet Günday- Özel Günday Kız Öğrenci Yurdu.
 
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Nisan%20CUMA-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı