Küçük Ensar’dan Büyük Davranış!

Kırşehir’de okulların kapanması ile birlikte yaz tatilini tesbih satarak geçiren 12 yaşındaki Ensar Talha Erel kazandığı parayla Ensar Vakfı’na bağış yapıyor.

Kırşehir Haberleri 2 Ağustos 2018 19:10
Küçük Ensar’dan Büyük Davranış!
-A +A

            Kırşehir’de okulların kapanması ile birlikte yaz tatilini tesbih satarak geçiren 12 yaşındaki Ensar Talha Erel kazandığı parayla Ensar Vakfı’na bağış yapıyor.
            Cacabey Meydanı’nda kurduğu küçük stantta  tesbih ve bileklik satan Ensar Talha Erel ve arkadaşı kazandıkları günlük parayı Ensar Vakfı’na bağışlıyor.
            Ensar Talha Erel, yaptığı açıklamada vakfa katkı amacıyla çıktığı bu zorlu yolda Kırşehirlilerin kendisine büyük ilgi gösterdiğini ifade ederek şunları kaydetti:       “Adım Ensar Talha 5. Sınıfı bitirdim 6. Sınıfa geçtim ve 12 yaşındayım.
Bir hafta önce ben ve arkadaşım Ensar Vakfı’na bağış yapmayı düşündük ve Ensar Vakfı’na bağış yapmak için Cacabey Meydanı’nda Yeraltı Çarşısı girişine standımızı kurduk.
            İlk önce ne yapabiliriz diye düşündük tesbih ve bileklikte karar kıldık. Sonra boncuk aldık tesbih ve bileklik yapmaya başladık. Satışlarımız şimdilik güzel günlük 50 TL’ye yakın bir bütçe elde ediyoruz.”
            Kazandıkları paranın hepsini Ensar Vakfı’na bağışladıklarını ifade eden Talha Erel,“Kazandığımız paranın hepsini Ensar Vakfı’na bağışlıyoruz. Sadece satın aldığımız boncukların parasını çıkarıyoruz. Tabi sonra onunla tekrar tesbih ve bileklik yapıyoruz” dedi. Sattıklarının hepsini kendi el emeği ile hazırladığını, sadece tesbih yapmadıklarını bunu dışında bileklikte tasarlayıp yaptıklarını söyleyen Erel, “ Biz 3 kardeşiz bazen zorlandığımda  abim ve ablamdan da yardım alıyorum. Ama genellikle ben yapıyorum. Arkadaşımda bana yardım ediyor. Bizim Ensar Vakfı’na bağış yapmamızın sebebi; Türkiye dışında, diğer kardeş ülkelerde savaş oluyor ve Ensar Vakfı’na verilen paralar savaş olan topraklardaki kardeşlerimize ulaşıyor. İlk önce aileme söyledim. Böyle bir iş yapacağımı anlattığımda mutlu oldular ve beni desteklediler. Biz de bu şekilde bağış yapmaya başladık. Her sabah saat 10-11.00 arası buraya standımızı kuruyoruz. Akşam 7’ye kadar sırasıyla satış yapıyoruz. Bazen standımızın yerini değiştiriyoruz. Çünkü hava bazen çok sıcak oluyor gölge taraflara geçiyoruz. Bu şekilde okullar açılana kadar satış yapacağız. İlk defa böyle bir iş yapıyorum. Benim için de ayrı bir deneyim oluyor. Ama çok memnunum. Bir şeyler yaptıkça ve sattıkça mutlu oluyoruz. Biliyoruz ki o paralar güzel yerlere gidiyor ve yerini buluyor. Diğer arkadaşlarımıza da bu güzel davranışımızla örnek olduğumuzu düşünüyorum çünkü onlarda nasıl yaptığımızı soruyor, yapmak istediklerini bize söylüyor.”


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı