Küçüklere Yasak!

İnternet kafeler ve oyun salonlarına Valilik kararı

Kırşehir Haberleri 6 Kasım 2017 19:15
Küçüklere Yasak!
-A +A

         Kırşehir Valiliği, resmi internet sayfası aracılığıyla internet kafe ve oyun salonları ile ilgili olarak alınan kararlara yer verdi.
     Kırşehir Valiliği tarafından alınan kararla 18 yaşından küçük öğrencilerin 08.00-17.00 saatleri arasında internet kafe ve oyun salonlarına girişleri yasaklandı.
         Kırşehir Valiliği'nden yapılan açıklamada şu bilgiler kaydedildi: "İçişleri ve Milli Eğitim Bakanlıkları arasında imzalanan 22 Aralık 2016 tarihli 'Okullarda Güvenli Ortamın Sağlanmasına Yönelik, Koruyucu ve Önleyici Tedbirlerin Artırılmasına İlişkin İşbirliği Protokolü' doğrultusunda eğitim ve öğretimin huzur ve güven içerisinde devamının sağlanması, geleceğimizin büyükleri olacak olan çocuklarımızın sağlıklı bir ortamda eğitimlerini sürdürerek gerekli önlemlerin alınması yönünde yapılması bildirilmiştir. Bu nedenle, öğrencilerimizin okula giriş ve çıkış saatlerinde, okul önlerinde okulla ilgisi bulunmayan kişilerin öğrencileri rahatsız ettikleri, ayrıca ders saatleri dahilinde bazı öğrencilerin internet kafelere ve oyun salonlarına yoğun ilgi gösterdikleri yapılan denetlemeler sonucunda anlaşıldığından bu konularda gerekli önlemlerin alınması amaç edilmiştir. İlimiz polis sorumluluk alanı sınırları içerisinde bulunan İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı tüm okullar, müştemilatları ve okulların 50 metreye kadar olan yakın çevresi ile yine polis sorumluluk alanı içerisinde bulunan tüm internet kafeleri ve oyun salonlarını kapsar. Kırşehir Valiliği, il genelinde bulunan kamu ve özel kurumlara ait eğitim öğretim kurumlarının, 'bahçesinde, müştemilatında ve 50 metreye kadar yakın çevresinde, eğitim ve öğretim faaliyetleri ile ilgisi bulunmayan, eğitim ve öğretim hizmetlerinin sağlıklı ve güvenli bir şekilde yürütülmesine engel olabilecek kişilerin bulunmalarının yasaklanması' ayrıca 'okul günlerinde, 18 yaşından küçük öğrencilerin 08.00-17.00 saatleri arasında internet kafe ve oyun salonlarına girmelerinin yasaklanması' planlanmıştır. Bu doğrultuda okul çevrelerinde okulla ilgisi olmayan şahısların bulunmasının engellenmesi kararının uygulanmasına ilişkin olarak, Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan matbu tebliğ ve tebellüğ belgelerinin, Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlileri'ne ve okullarda görevlendirilen ekip personeline dağıtımının yapılarak, okul çevresinde veya bahçesinde okulla ilgisi bulunmayan ve eğitim-öğretimin aksamasına neden olacak davranışlarda bulunan yaşı büyük ve küçük şahısların bir defaya mahsus olmak üzere yazılı olarak uyarılmaları tebellüğ belgelerinin Çocuk Şube Müdürlüğü'nde oluşturulacak havuzda toplanmasına karar verilmiştir. Alınan kararlara uymayanlar hakkında eylemleri ayrı bir suç teşkil etmediği takdirde belirlenen kararın uygulanmasına ve yerine getirilmesine aykırı davrananlara, tatbik ve icrasına muhalefet eden, zorluk çıkaranlar veya uymayanlar hakkında 5326 Sayılı Kabahatler Kanununun 32. Maddesi uyarınca idari işlem uygulanacaktır."
         İnternet kafe ve oyun salonlarına ilişkin alınan kararlara ilişkin daha detaylı bilgilere Kırşehir Valili resmi internet sayfasından da ulaşılabilecek. 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı