Kur'an Ziyafeti Mest Etti

Diyanet İşleri Başkanlığının düzenlediği Uluslararası Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması'na davet edilen farklı ülkelerden hafızlar, Kırşehir'de Kur'an ziyafeti sundu.

Kırşehir Haberleri 8 Haziran 2017 10:14
Kur'an Ziyafeti Mest Etti
-A +A

         Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu tarafından düzenlenen “5. Uluslararası Hafızlık ve Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması”na katılan dünyaca ünlü hafızlar Kur’an ziyafeti sunmak üzere Kırşehir'e geldi.
         Geçen Çarşamba günü akşam namazından sonra Hoca Ahmet Yesevi Camii'nde gerçekleşen programa, Kırşehir Müftüsü Osman Arslan, ilçe müftüleri, din gönüllüleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyesi Yaşar Çuhadar’ın sunum ve açılış konuşması yaptığı programda 2015 Dünya Birincisi Endonezyalı T. Feriza Hasan, 2017 Dünya Üçüncüsü Tanzanyalı S. Musa Ramadhadi ve İstanbul’dan Mustafa Kızılcaoğlu dinleyenlere “Kur'an ziyafeti” sundu. Hafızlar, okudukları surelerle cami cemaatinin beğenisi toplayan hafızlar, programın sonunda şehitler ve dünyadaki tüm Müslümanlar için dua etti.
         Vatandaşlar, hafızların Kur'an-ı Kerim okuması sırasında cep telefonlarıyla kayıt yaparak bu anı ölümsüzleştirmeye çalıştı. Programın sonunda teravih namazını hafız Mustafa Kızılcaoğlu kıldırdı.
         Kırşehir Müftüsü Osman Arslan, katılımlarından ve Kırşehir'e teşriflerinden dolayı heyete teşekkür ederken, cemaatin Ramazan Ayı'nı tebrik etti.   
         Bilindiği gibi, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde 24 Mayıs'ta düzenlediği Uluslararası Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması'na, 62 ülkeden 120 hafız katılmıştı.
 

Kaynak : AA

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20Ekim%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı