SICAK HABER

Kurbanlıklar Sanal Alemde!

Kurban Bayramına sayılı kala kurbanlıklar Kırşehir'de sosyal medya hasepleri üzerinden oluşturulan gruplarda görücüye çıktı.

Kırşehir Haberleri 3 Ağustos 2018 19:11
Kurbanlıklar Sanal Alemde!
-A +A

              Kurban Bayramına sayılı kala kurbanlıklar Kırşehir'de sosyal medya hasepleri üzerinden oluşturulan gruplarda görücüye çıktı. 
              Güvenilir olup olmadığı konusunun tartışmaya açık olduğu bu konuyu birebir görüşmelerde aksine çeviren satıcılar kurbanlık hayvanlardan almak isteyenler için de anında fotoğraf paylaşıyorlar. 
Çınar Kırşehir Haber Merkezi'nin dikkatini çeken bu konu üzerinde ufak bir araştırma yapan haber ekibimiz adedi 700 ila 1000 TL arasında değişen kurbanlıklardan almak isteyince satıcının anında dönüş yaptığını ve resimler ve görüntülü arama ile de kendilerine güvenebileceklerini dile getirdi. 
             Satış adresini de veren satıcı müşterilerle sosyal medya üzerinden pazarlık yaparak verdiği kodu kurbanlık hayvanın üzerine kırmızı veya mavi bir boya ile yazıyor. Yazışmaları Kurban Bayramı sonuna kadar saklayacağını, bu kodların kaybı halinde hemen yazışmalardan takip edilerek bulunabileceğini söyleyen satıcı, yıllardır bu işi yaptığını fakat genç yaşlı herkesin elinden düşmeyen teknolojik cihazların yardımı ile bu yıl böyle bir çalışma başlattıklarını kaydetti. Bir hafta içerisinde yüzlerce Kırşehirlinin kendilerine başvuru yaptığını ifade eden satıcı, Kırşehir halkının hiç bir şekilde tereddüt etmeden kendilerine ulaşabileceklerini ve bu konunun da dilden dile yayılmaya başladığını bildirdi. 
             Satıcı, Çınar Haber Merkezi'ne yaptığı açıklamada, küçükbaş kurban satışı yaptıklarını belirterek eşinin de kendisine bu konuda büyük desteği olduğunu söyledi ve şu ifadeleri kullandı; “Geçen yılın fiyatlarına göre kurbanlıklarda ciddi bir artış yok. Hayvan pazarının yanı sıra Kırşehir'de bazı mahallerinde de kurbanlıklar görücüye çıktı. Kurban Bayramına kadar küçük ve büyükbaş hayvan fiyatlarında değişiklik yaşanabilir. Şimdiden kurbanlık siparişini veren bazı ailelerle karşılaşıyoruz. Satışlarımızı elbette kurban pazarlarında da sürdüreceğiz.’’ diye konuştular. 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Nisan%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı