Kütüphane Üye Kayıtlarına Başlıyor

Fiziki yerleşimi tamamlanan Aşıkpaşa İl Halk Kütüphanesi’nde incelemelerde bulunan Vali İbrahim Akın, kütüphanenin bugünden itibaren üye kayıtlarına başlayacağını söyledi.

Kırşehir Haberleri 27 Eylül 2018 19:12
Kütüphane Üye Kayıtlarına Başlıyor
-A +A

         Fiziki yerleşimi tamamlanan Aşıkpaşa İl Halk Kütüphanesi’nde incelemelerde bulunan Vali İbrahim Akın, kütüphanenin bugünden itibaren üye kayıtlarına başlayacağını söyledi.
         Yapımı tamamlanan ve yakın zaman sonra hizmete açılacak olan Aşıkpaşa İl Halk Kütüphanesi’nde incelemelerde bulunan Vali İbrahim Akın, ziyaretinde Kütüphane Müdürü Şehnaz Taş’tan bilgiler aldı. Kütüphanenin yapımının birkaç eksik dışında tamamlandığını belirten İbrahim Akın, üye kayıtlarının başlayacağını söyledi. Aşıkpaşa İl Halk Kütüphanesi’nin ilimizdeki eğitim kalitesine önemli katkılarda bulunacağına inandıklarını ifade eden İbrahim Akın, “Kütüphaneler verimli şekilde kullanıldığı zaman çok fayda sağlayacak önemli mekânlardır. İlimizdeki okuma oranına katkılarda da bulunacak olan kütüphanemiz, gençlerimizin kitap okumaları, ders çalışıp sınavlara hazırlanmaları için büyük fırsat olacak. Kitap ve teknolojiyi aynı çatı altında buluşturacak olan 5 katlı kütüphanemiz, her kesimden okuyucunun ihtiyacına cevap verebilecek nitelikte” dedi. Kütüphane ziyaretinin ardından inşaatı tamamlanan Kırşehir Müzesine geçerek incelemelerde bulunan Vali İbrahim Akın’ın programı, Müze Müdürü Süleyman Tunç’tan bilgiler alması ile sona erdi. Bilindiği gibi 2015 yılı Mart ayında Medrese Mahallesi’nde geçici binasına taşınan Lütfi İkiz İl Halk Kütüphanesi’nin yeni ve modern binasının inşaat çalışmaları mevcut binanın 20 Ağustos 2015 tarihinde yıkılmasıyla başlamıştı.
         2014 yılı yatırım programına alınan ve ihalesi 10 Temmuz 2015 tarihinde yapılarak yükleniciye firmanın inşaatına 30 Temmuz 2015 tarihinde başladığı Halk Kütüphanesi’nin yakında açılışının gerçekleştirileceği öğrenildi. Bodrum ve zemin kat hariç 5 kattan oluşan, 3 bin 500 metrekare kapalı alana sahip Lütfi İkiz İl Halk Kütüphanesi’nin inşaatına 30 Temmuz 2015'te başlandı.  İhalesi 10 Temmuz 2015 tarihinde yapılan Halk Kütüphanesi’nin yaklaşık 4 milyon 433 bin TL maliyeti bulunuyor. Modern ve son teknolojik imkanlarla inşa edilen ve oyun salonlarının da yer aldığı kütüphane inşaatı çalışmaları sona ererken Kırşehirliler de modern binanın biran önce açılmasını istiyor.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20HAZ%C4%B0RAN%20PAZARTES%C4%B0-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı