KYK Voleybol Turnuvası Sona Erdi

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'nün Erzincan'da gerçekleştirdiği 32. KYK Voleybol Turnuvası Türkiye Finalleri Grup Müsabakaları'na Kırşehir ile birlikte sekiz il katıldı.

Kırşehir Haberleri 28 Nisan 2018 09:38
KYK Voleybol Turnuvası Sona Erdi
-A +A

                 Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'nün Erzincan'da gerçekleştirdiği 32. KYK Voleybol Turnuvası Türkiye Finalleri Grup Müsabakaları'na Kırşehir ile birlikte sekiz il katıldı. 8 il takımının katılmasıyla gerçekleşen grup maçları sonucunda şampiyon olan takımlar Denizli’de düzenlenecek 32. Voleybol Turnuvası Türkiye Finali'nde illerini temsil edecek. Kırşehir ekibi, grubunda ilk ikiye girmeyince elendi.
                  Kredi Yurtlar Kurumu Erzincan İl Müdürlüğü'nün ev sahipliği yaptığı 32. Voleybol Turnuvası Türkiye Finalleri Grup Maçları'nın açılışı 16 Nisan Pazartesi günü yapıldı. Turnuvada A grubunda Sivas, Kırşehir, Malatya, Kahramanmaraş takımları mücadele etti.
                A 
grubunda Sivas ve Kahraman-maraş takımları başarılı olarak yarı final heyecanını yaşamaya hak kazandılar. B grubunda Erzincan, Erzurum, Tunceli, Kayseri takımları mücadele etti. B grubunda Erzincan ve Erzurum takımları başarılı oldular ve yarı final heyecanını yaşamaya hak kazandılar.  32. Voleybol Turnuvası Türkiye Finalleri Grup Maçları yarı finalleri Sivas-Erzurum ve Erzincan-Kahramanmaraş maçlarıyla geçilirken Sivas ve Erzincan rakiplerini yenerek finalde illerini temsil etme şansı yakaladılar. Grup maçlarının son gününde Kahramanmaraş - Erzurum arasında üçüncülük maçı yapıldı. Maç sonunda turnuvayı Erzurum üçüncü olarak tamamlarken Kahramanmaraş dördüncü olarak ayrıldı.  Denizli’de gerçekleşecek 32. Voleybol Turnuvası Türkiye Finali'ne katılacak takımın belirlendiği final maçı ev sahibi Erzincan ve komşusu Sivas arasında oynandı. Çekişmeli setlerden oluşan maçı ev sahibi ekip Erzincan kazandı ve 32. Voleybol Turnuvası Türkiye Finali'ne katılmaya hak kazandı.  
                     Turnuva sonunda bir araya gelen takım kaptanları turnuvalardaki asıl amacın kaynaşmak, sosyalleşmek olduğunu, her zaman ki gibi kazananın kardeşlik olduğunu söylerken düzenlenen bu güzel organizasyon için Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne, misafirper-verlikleri için Kredi Yurtlar Kurumu Erzincan İl Müdürlüğüne teşekkür ettiler. Kupa töreninde söz alan Kredi Yurtlar Kurumu Erzincan İl Müdürü Fevzi Sarıçiçek sözlerine turnuvaya katılan tüm takımlara teşekkür edip onları tebrik ederek başladı.  32. Voleybol Turnuvası Türkiye Finalleri Grup Maçlarına ev sahipliği yapan sekiz il müdürlüğünden biri olmak bizler için çok gurur verici, umarız misafirlerimize Erzincan’ımızı güzel tanıtıp onları memnun edebilmişizdir” dedi. 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Spor Servisi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/15%20%C5%9Eubat%20%C3%87%C4%B1nar-1(1).jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı