LGS'de Tercih Yapacak Öğrencilere Bilgilendirme

Kırşehir Merkez Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi Okul Müdürü Türker Çetin, 2020 LGS tercihleri ile Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi’ni tercih etmek isteyen öğrenciler için okulun resmi internet sayfası aracılığıyla okul hakkında detaylı bilgiler aktardı.

                Türker Çetin açıklamasında, 9. Sınıf kontenjanının 5 sınıf ve 170 öğrenci olduğunu belirterek merkezi sınav puanının okula yerleşmede etkisi olmadığını bildirdi.

Kırşehir Merkez Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi Okul Müdürü Türker Çetin, yaptığı açıklamada şu detaylara yer verdi: “Okulumuz adrese dayalı olarak ve  ortaokul  6., 7. ve 8. sınıf not ortalamasına göre ögrenci almaktadır. 9. sınıf kontenjanı;  5 sınıf ve 170 öğrencidir. Okulumuza öğrencinin yerleşebilmesi için; Kırşehir merkezde yer alan tüm okullar aynı kayıt bolgesinde olduğu için ikamet adresinin önemi  yoktur. 6., 7. ve 8. sınıf not ortalamasına göre sıralama yapılacak olup, öğrencinin okulumuzu tercih eden öğrenciler arasında ilk 170' girmesi gerekmektedir. Geçen sene okula gelen öğrencilerin en düşük not ortalaması 88.84 idi. Tercihler doğrultusunda yerleştirme işlemleri bakanlığımız tarafından yürütülmekte olup bu konuda okullara insiyatif tanınmamıştır. Merkezi sınav (LGS) puanının okulumuza yerleşmede etkisi yoktur. Okulumuz tam gün karma eğitim vermekte olup, taşımalı eğitim merkezidir. Tüm dersler alanında uzman branş öğretmenlerince okutulmaktadır. Eğitim ekip işi olup ekibimize güvenimiz tamdır.Önleyici disipline önem veren, akademik başarıyı esas alan, huzurlu ve güvenli bir okul ortamında,  öğrencilerin üniversite hayalini gerçekleştirmede okulumuz en önemli destekciniz olacaktır. Okulumuzun artıları, Üniversiteye öğrenci yerleştirme başarısında ildeki anadolu liseleri arasında 2. sırada yer almaktadır. 12. sınıflara her hafta, alt sınıflara iki haftada bir deneme sınavları yapılarak öğrenci akademik gelişimleri rehber öğretmenlerimizce takip edilmektedir. 12 sınıf öğrencilerimiz için üniversitede gerçek sınav koşullarında sınav öncesi provalar yapılmaktadır. Destekleme ve yetiştirme kurları ve uzaktan eğitim ile akademik başarı desteklenmektedir. Öğrenciye özel etüt kabinlerinde ders çalışma imkanı sağlanmaktadır. Okulumuz Kırşehir'de dil alanında eğitim veren tek anadolu lisesi olup dil öğrencilerimiz derece yapmaktadır. Bakanlığımızın öngördüğü covit-19 tedbirlerine titizlikle uyulmaktadır. Okul içi pek çok yerel ve ulusal proje yürütülmekte olup sosyal kültürel etkinlikler, mesleki tanıtım ve kariyer günleri ile üniversite tanıtım gezileri düzenlenmekte olup, pek çok spor dalında öğrencilerimiz dereceler elde etmektedir. Tasarım beceri atölyemizde derslerden arta kalan zaman dilimlerinde müzik, ses kayıt, arduino ve robotik kodlama, 3d tasarım, ebru, hat, resim ve ahşap tasarımı gibi alanlarda eğitim verilmektedir. Tercih döneminde okulumuzu gezip bilgi alabilirsiniz. Okulumuza yerleşen öğrencilerin herhangi bir şey yapmasına gerek yoktur. Okul kıyafetini temin edip okullar açılınca okula gelebilirsiniz. Herşeyin gönlünüzce olmasını dilerim.”

 
YAZARLAR