Mali Müşavirlik staja giriş sınavı başvuruları başladı

Kırşehir Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Özgür Albayrak Mali Müşavirlik staja giriş sınavı başvurularının başladığını açıkladı.

Kırşehir Haberleri 14 Ağustos 2019 11:54
Mali Müşavirlik staja giriş sınavı başvuruları başladı
-A +A

           Kırşehir Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Özgür Albayrak Mali Müşavirlik staja giriş sınavı başvurularının başladığını açıkladı. 
            Kırşehir SMMMO Başkanı Albayrak açıklamasında başvuruların 29 Ağustos tarihine kadar yapılacağını belirterek, staja giriş sınavının TÜRMOB’un eğitim birimi olan Temel Eğitim ve Staj Merkezi (TESMER) tarafından yapıldığını, her yıl 3 dönem olarak gerçekleşen sınavın bu dönemki başvurusunun 29 Ağustos’a kadar yapılması gerektiğini bildirdi. Kırşehir Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Albayrak “Staja giriş sınavı gerek içerik olarak gerekse mesleki konular açısından iyi hazırlık yapılması gereken bir sınav. Staja giriş sınavına başvuru yapabilmek için İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Maliye, Muhasebe ve Denetim, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Ekonometri, Siyaset Bilimi, Uluslararası Finans, Ekonomi, Bankacılık ve Sermaye Piyasası, Pazarlama Yönetimi, Bankacılık ve Finans, Pazarlama, Turizm İşletmeciliği, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Hukuk bölümlerinden en az lisans düzeyinde mezun olmak gerekmektedir. Sınav değerlendirmesi ise, sınava giren tüm adayların iki ana başlıkta başarı puanları (Genel Kültür ve Alan Bilgisi) ayrı ayrı ve ortalamaları 50, standart sapmaları 10 olacak biçimde normal dağılıma göre hesaplanmaktadır. Bu iki ana başlıkta aldıkları puanlardan ağırlıklı başarı puanları bulunmaktadır. Sınavda başarılı olmak isteyen adayın 60 puan alması gerekmektedir.” şeklinde bilgiler aktardı. 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/14%20Ekim%20Pazartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı