Mali Tatil Salı Günü Başlıyor!

Kırşehir Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Özgür Albayrak, Çınar Kırşehir Gazetesi'ne özel açıklamalarda bulunarak mali tatil ile ilgili detaylı bilgiler aktardı.

İlçeler 1 Temmuz 2018 12:10
Mali Tatil Salı Günü Başlıyor!
-A +A

                  Kırşehir Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Özgür Albayrak, Çınar Kırşehir Gazetesi'ne özel açıklamalarda bulunarak mali tatil ile ilgili detaylı bilgiler aktardı. 
                   Kırşehir Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Albayrak, mali tatil nedeniyle yayınladığı açıklamasında, “2018 yılı Haziran ayının son günü 30 Haziran 2018 Cumartesi gününe rastladığından, 2018 yılı için mali tatil 3 Temmuz günü başlayacak ve 20 Temmuz (dâhil) günü sona erecektir. Bu nedenle, 3 Temmuz ila 20 Temmuz tarihleri arasında yerine getirilmesi gereken kanuni ve idari  yükümlülüklerin 27 Temmuz (dâhil) tarihine kadar, 21 Temmuz ila 25 Temmuz tarihleri arasındaki yükümlülüklerin 25 Temmuz (dâhil) tarihine kadar yerine getirilmiş olması halinde yasal süresi içinde yerine getirilmiş kabul edilecektir” dedi.
                    Başkan Albayrak açıklamasında mali tatil hakkında şu bilgileri verdi; “Mali tatil nedeniyle sayın meslektaşlarımıza iyi tatiller dilerken mali tatilin meslektaşlarımız ve mükellefler açısından daha verimli geçmesine katkı sağlamak amacıyla aşağıda ki hususların da hatırlatılmasının uygun olacağını düşünerek bazı hatırlatmalara yer verilmiştir. 2018 yılı Haziran ayının son günü (30 Haziran 2018) Cumartesi gününe rastladığından, 2018 yılı için mali tatil 3 Temmuz günü başlayacak ve 20 Temmuz (dahil) günü sona erecektir. Bu nedenle, 3 Temmuz ila 20 Temmuz tarihleri arasında yerine getirilmesi gereken kanuni ve idari yükümlülüklerin 27 Temmuz (dahil) tarihine kadar, 21 Temmuz ila 25 Temmuz tarihleri arasındaki yükümlülüklerin 25 Temmuz (dahil) tarihine kadar yerine getirilmiş olması halinde yasal süresi içinde yerine getirilmiş kabul edilecektir. Mali tatil nedeniyle sayın meslektaşlarımıza iyi tatiller dilerken mali tatilin meslektaşlarımız ve mükellefler açısından daha verimli geçmesine katkı sağlamak amacıyla aşağıda ki hususların da hatırlatılmasının uygun olacağını düşünerek bazı hatırlatmalara yer verilmiştir. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yayımlanan genel yazıya göre, 2018 yılı için mali tatil 3 Temmuz günü başlayacak ve 20 Temmuz (dâhil) günü sona erecektir. 30/06/2007 tarihli, 26568 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 5604 Sayılı Mali Tatil İhdas Edilmesi Hakkında Kanunun 2’nci Maddesinin Uygulanmasına İlişkin Tebliğde, Her yıl Temmuz ayının birinden yirmisine kadar (yirmisi dâhil) mali tatil uygulanır. Haziran ayının son gününün tatil olması halinde mali tatil, Temmuz ayının ilk iş gününü takip eden günden başlar ve bu ayın 20’sinde (yirmisi dâhil) sona erer. Hükmü yer almaktadır. Buna göre, 2018 yılı Haziran ayının son günü (30 Haziran 2018) Cumartesi gününe rastladığından, 2018 yılı için mali tatil 3 Temmuz günü başlayacak ve 20 Temmuz (dâhil) günü sona erecektir. Bu nedenle, 3 Temmuz ila 20 Temmuz tarihleri arasında yerine getirilmesi gereken kanuni ve idari yükümlülüklerin 27 Temmuz(dâhil) tarihine kadar, 21 Temmuz ila 25 Temmuz tarihleri arasındaki yükümlülüklerin 25 Temmuz (dâhil) tarihine kadar yerine getirilmiş olması halinde yasal süresi içinde yerine getirilmiş kabul edilecektir. Ancak, yasal ödeme süresi 2 Temmuz 2018 (30 Haziran 2018 tarihinin hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle) tarihinde sona erecek olan 2018 Mayıs ayına ilişkin sigorta primlerinin son ödeme tarihinde ve diğer yükümlülüklerde herhangi bir değişiklik olmayacağından, işverenlerimizin mağduriyet yaşamaması için 2018/Mayıs ayı primlerini en geç 02.07.2018 tarihinde ödemeleri gerekmektedir.” 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20%C5%9Eubat%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı