Medya Ödülleri için heyecan dorukta!

Kırşehir Basın Konseyi tarafından düzenlenecek olan Kırşehir'de Çalışan Gazeteciler Medya ödülleri için başvurular başladı.

Kırşehir Haberleri 28 Kasım 2019 12:14
Medya Ödülleri için heyecan dorukta!
-A +A

           Kırşehir Basın Konseyi tarafından düzenlenecek olan Kırşehir'de Çalışan Gazeteciler Medya ödülleri için başvurular başladı. 
           Konu ile ilgili olarak önemli bilgilendirmelerde bulunan Kırşehir Basın Konseyi yarışmaya ilişkin şu detayları aktardı: "Kırşehir Basın Konseyi tarafından organize edilen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde emekçinin hakkını alacağı organizasyonda Kırşehir de bir ilki de gerçekleştireceğiz .
Kırşehir Basın Konseyi olarak paydaşlarımızla birlikte 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde emekçi arkadaşlarımızla kahvaltı da buluşacak sonrasında ise gerçekleşecek ödül töreni ile Kırşehirli gazetecilerin kendi ürettikleriyle katılacakları yarışma sonuçlarını açıklayacağız.
Çalışan gazeteciler medya ödülleri Töreninde En İyi Özel Haber,En İyi Mizanpaj Haber, Köşe Yazısı, Fotoğraf, Ajans Haberi, Kırşehir Belediyespor Medya Özel Ödülü, Televizyon Haberi,  Televizyon Programı, Kurgu, En İyi Radyo Programı Ve En İyi Özel İnternet Haberi kategorilerinde basın temsilcilerimiz 25 Kasım – 25 Aralık tarihleri arasında kirsehirmedyaodulleri@gmail.com adresine başvuru yapacaklar. Başvurular oluşturulan 3 iletişim fakültesi kurulları tarafında değerlendirilecek.
         Yarışmaya; Kırşehir’de yayın yapmakta olan gazete, televizyon, radyo ve internet gazetesinde çalışanlar katılabilir.Yarışmanın dili Türkçedir. Eserler Türkçe dışında herhangi bir dilde hazırlanmamalıdır. Yarışmaya katılacak eserler; o çalışmayı hazırlayanların farklılığını, özgün yönlerini ortaya koymalı, güçlü anlatım dili, yeni farklı bakış açıları sunmalıdır. Eserler, 1 Ocak 2019—25 Aralık 2019 tarihleri arasında tasarlanmış, üretilmiş ve yayınlanmış ya da yayımlanmış olması gerekir.
            Eserler T.C. yasalarına, genel ahlak kurallarına aykırı olmamalıdır. Bu tür eserler, doğrudan değerlendirme dışı bırakılacaktır. Herhangi bir şekilde herhangi bir yerde yarışmaya katılmış derece almış ya da almamış eserler ile yarışmaya başvuru yapılamaz. Adaylar yarışmaya kişi ve grup olarak, her kategori için farklı eserle katılabilir. Aynı eserin tamamı veya parçaları ile birden fazla kategoride başvuru yapılamaz. Başvuru formu doldurulup mail ya da elden başvuru yapılabilecek. Formu eksiksiz olarak doldurup imzalayanlar, Katılım Şartlarını da kabul etmiş sayılır. Ortak başvurularda bir eserde hak sahibi katılımcı en fazla 2 kişi olabilir. Başvuru esnasında tüm grup elemanlarının bilgilerinin sisteme girilmesi gereklidir.  Ödül ya da derecelendirme kişi sayısına göre değil eser başına verilecektir. Aday başvuru formunu çalıştığı kurum yetkilisine imzalatmalı ve kendi imzası ile birlikte ıslak imzalı formunu mail atması gerekir. Yarışma kategorilerine yeterli sayıda eser başvurmaması durumunda o kategoride değerlendirme yapılmayacaktır. Yarışma şartlarına uymayan ve yanlış beyanla gönderildiği tespit edilen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.  Jüri değerlendirmesi sonucunda ödüle değer eser bulunmaması halinde, ilgili kategoride ödül verilmeyecektir. Yarışmaya katılım için gönderilen her türlü görsel ve işitsel malzeme, yarışmanın tanıtımı için basılı medya ve internet dahil diğer tüm medyalarda yayınlanabilir. Yarışmaya gönderilen eserlerin içeriği ve telif hakları ile ilgili hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmemektedir.
Yarışmayı düzenleyen kurum, yarışmanın genel veya özel şartlarında, herhangi bir sürecinde öngörülemeyen bir durum hâsıl olduğunda, katılım şartlarında ve kategorilerde yer alan hükümlerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
         Yarışma ile ilgili sorularınız için odul@gmail.com adresinde mail atabilirsiniz."
Öte yandan Kırşehir Basın Konseyi ‘S.S. Kırşehirli Gazeteciler Yapı Konut Kooperatifi’ adıyla basın çalışanlarına bir hizmet daha getirdi.
           Kırşehir tarihinde bir ilk yaparak Gazeteciler Kooperatifi kuruldu. İlk etapta yedi kurucular kurulu olarak işe başlayarak bu kooperatifin kurulmasına öncülük eden Kırşehir Basın Konseyi Başkanı Sait Yanık şu açıklamalarda bulundu: “S.S. Kırşehir Gazeteciler Yapı Konut Kooperatifi olarak tescillenen Kırşehir Gazeteciler kooperatifimizin amaç ve gerekçeleri şu şekilde sıralayabiliriz. Kırşehir Gazetecileri son iki yıldır çok zor günler geçirmekte olup daha önce de bazı medya kuruluşlarımız birleşme olsa da istenilen birliktelik olmayınca parçalanıp bölünmüş olduk bu parçalanmış bölünmüşlüğe bir çare olarak da kooperatifçilik adı altında birleşmeyi beraber üretmeyi üretilen bir malı pazarlaması yapılarak zor geçinen Gazete sahipleri ve çalışanlarına hizmet etmek onları günün koşullarında geçimlerini sağlayabilmek için atılan bu ilk adım olacaktır. Resmi ilanların düşüklüğü Devlet yatırımlarının yok olması özelleştirmeler ciddi bir şekilde gelir kaybına neden olmuştur. Abonelerin olmayışı, Gazete satış bedellerinin düşüklüğü artan Kâğıt, Kalıp, Boya, SSK, Vergi vb. Bizleri başka iş arayışlarına sürüklemiştir” dedi. Başkan Yanık şöyle devam etti: “Kooperatifin amacı ortaklarının konut ihtiyaçlarını karşılamaktır. Bu amaçla kooperatif; Arsa ve arazi satın alır, birleştirir, imar planına uygun biçimde böldürerek altyapı, plan, proje ve maliyet hesapları hazırlar ve ortaklarına konut yaptırır. Yaptırılan konutların mülkiyetini bu ana sözleşmede yazılı esaslara göre ortaklarına aktarır. Ortaklarının sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılamak üzere gerekli tesisleri kurar, bunları ortaklarına aktarabilir. Yukarıdaki fıkralardaki yazılı hususları sağlamak üzere, ilgili kurum ve kuruluşlarla ortak çalışmalarda bulunabilir, gayrimenkul ve menkulleri iktisap eder, kiralar, kiraya verir, satar ve benzeri tasarruflarda bulunur, ayni haklar tesis eder. Kooperatifin kredi ihtiyacının karşılanması amacı ile ilgili finansman kuruluşlarına başvurur, borçlanır, açılan kredinin zamanında ve amacına uygun kullanılmasını sağlayıcı tedbirleri alır. Konut yapımının imkânsızlaşması halinde, kooperatife ait arsayı parselleyerek ya da hisselendirerek, genel kurulca karara bağlanması şartıyla kura ile ortaklarına dağıtır. Konut yapı kooperatifleri üst kuruluşlarına katılır. Gerektiğinde ortaklar ve personel için yardım fonları oluşturur, konusu ile ilgili eğitim, yayın, araştırma ve benzeri faaliyetlerde bulunur. Bizler 54 Kırşehir Basın Konseyi üyeleri olarak bunu hak ediyor ve başaracağımıza da inanıyorum” diye konuştu.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20Ocak%20Cumartesi-1.jpg
YARIŞMA
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı