Meslek Lisesi'nde Anlamlı Proje

MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü; Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında, ülkemiz genelinde uygulanmaya başlanan "Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi"nin, Kırşehir Merkez ve ilçelerinde de uygulanmaya başlandığı bildirildi.

Kırşehir Haberleri 8 Mart 2018 19:10
  Meslek Lisesi'nde Anlamlı Proje
-A +A

        Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden yapılan açıklamada, projenin amacı bildirildi. Yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi: "Meslek liselerinde öğrenim gören öğrencilerin; öğretmenleri ile birlikte okulun bulunduğu mahallede, ilçede veya il içinde tespit edilen belirli sayıda ihtiyaç sahibi durumdaki kişilerin evlerinde küçük bakım ve onarım yapılması, evlerinde bulunan kullanılmayan veya eskimiş durumda olan eşyaların tamir ya da küçük onarımının yapılması; İhtiyaç sahibi kişilerin hayatlarını kolaylaştıracak konularda bilgi verilmesi ya da bu kişilere yardım edilmesi, onları sevindirecek, mutlu edecek maddi ve manevi dokunuşların imkanlar dahilinde gerçekleştirilmesidir.
         Kırşehir Merkez'de bulunan meslek lisesi öğrencileri bu kapsamda; ev temizliğinden tutun da bahçe bakımına, yemek yapmaktan kitap okumaya, cilt bakımına; sobalı evde yaşayan ihtiyaç sahiplerinin soba-baca temizliğinden evde kullanılan aletlerin güvenli kullanımı hakkında bilgilendirmeye ve güvenlik önlemleri hakkında bilgi verilmesine kadar pek çok konuda ihtiyaç sahibi ailelere ve kimsesiz yaşlılara yardım ellerini  uzatacaklardır.
         Tabii ki bunların hepsi belirli sayıdaki ihtiyaç sahibi aileler ve kimsesiz yaşlılara yapılacaktır. Bu projeyle meslek lisesi öğrencilerimiz halkla dayanışma, yardımlaşma içerisinde olacaktır. Halk- öğrenci iletişimi güçlenecektir. Yapılacak şeyler küçük gibi görünse de belki mutluluk atladığımız küçük şeylerde saklıdır. Bu proje kapsamında yapılacak çalışmalar Meslek Liselerimizin Web sayfasında yayımlanmaktadır.
         Merkez İlçe'de faaliyet gösteren meslek liseleri internet sayfaları: Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İMKB 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fatma Muzaffer Mermer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Mesleki Eğitim Merkezi."
 
 

 
 

Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20Mart%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı