Mevlid-i Nebi Haftasının teması “Hz. Peygamber ve Aile”

Diyanet İşleri Başkanlığınca 2019 Yılı Mevlid-i Nebi Haftasının teması “Hz. Peygamber ve Aile” olarak belirlendi.

Kırşehir Haberleri 18 Ekim 2019 09:45
Mevlid-i Nebi Haftasının teması “Hz. Peygamber ve Aile”
-A +A

          Diyanet İşleri Başkanlığınca 2019 Yılı Mevlid-i Nebi Haftasının teması “Hz. Peygamber ve Aile” olarak belirlendi. İl Müftülüğü bünyesinde çeşitli kurum ve sivil toplum kuruluşlarından temsilcilerin katılımıyla “Mevlidi Nebi Platformu” oluşturuldu.  Bu kapsamda Mevlid-i Nebi Haftası'na yönelik ilimiz ve ilçelerde yapılacak olan programları belirlemek üzere Kırşehir İl Müftülüğünce bir toplantı düzenlendi.
/Resimler/Editor/images/2(9).jpg
         İl Müftüsü Mehmet Yaman başkanlığında oluşturulan platform üyelerinin katılımı ile istişare toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantıya İl Müftüsü Mehmet Yaman, Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ahmet Gökbel, İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Arslantürk, Zeynep Önen, müftülük şube müdürleri ile ilimizde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri ve İl Müftülüğü görevli personel katıldı.
              Toplantıda Diyanet İşleri Başkanlığınca Mevlid-i Nebi Haftası'na yönelik yayımlanan genelge katılımcılarla paylaşıldı. İl Müftüsü Mehmet Yaman; “Diyanet İşleri Başkanlığımızca yurt genelinde kutlanacak olan Mevlid-i Nebi programlarında bizlerde Kırşehir’de neler yapabiliriz, bu haftayı en iyi nasıl değerlendirebiliriz diye bu toplantıyı düzenledik. Toplantıya katılan misafirlerimiz ile görüş alış verişinde bulunarak bu haftada ilimizde düzenleyeceğimiz etkinlikleri belirlemek üzere burada bir araya gelmiş bulunmaktayız, toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.
/Resimler/Editor/images/5(1).jpg
              Ardından toplantıya katılan her bir temsilci söz aldı ve haftaya dair görüşlerini paylaştı. İlimizde merkezde ve ilçelerinde yapılabilecek etkinliklerin uzun uzun istişare edildiği toplantıda gençlere yönelik faaliyetler de belirlendi. Toplantıda alınan kararlar doğrultusunda Kırşehir’de Mevlidi Nebi Haftası çeşitli etkinlik ve faaliyetlerle kutlanacak.

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20Ocak%20Cumartesi-1.jpg
YARIŞMA
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı