MHP'nin Adaylarını Tanıyor Musunuz?

İşte Mhp'nin Adayları...

Kırşehir Haberleri 17 Mayıs 2018 14:09
MHP'nin Adaylarını Tanıyor Musunuz?
-A +A

Oğuz Sulusaray Kimdir?
                 Oğuz Sulusaray, Kırşehir'de Fâtıma ve Sayer adlı çiftin beşinci çocuğu olarak 20 Haziran 1978’de Kırşehir’de dünyaya geldi. Oğuz Sulusaray evli ve iki çocuk babası.
                 Eğitim hayatına Ulupınar Kasabası Yunus Emre İlköğretim Okulu'nda başlayan Oğuz Sulusaray, sırasıyla Erol Güngör/Sırrı Kardeş Ortaokulu'nda ve Kırşehir Lisesi'nde öğrenimine devam etti. İlk üniversite öğrenimini Kırşehir Gazi MYO İnşaat Teknikerliği Bölümü'nde tamamladıktan sonra, Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi'nde Kamu Yönetimi okudu. Daha sonra Konya Selçuk Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsünde Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimleri’nde Yüksek Lisans yaptı.
                  Türk Milliyetçiliği Ülküsü’ne hizmete 1992’de Bizim Ocak Dergisi Kırşehir Temsilciliği’nde başlayan Oğuz Sulusaray, 10 yıl boyunca Ülkü Ocaklarında çeşitli görevlerde bulundu. 2002 Şubat ayında Kırşehir Ülkü Ocakları İl Başkanlığına atandı ve bu görevi Haziran 2004’e kadar sürdürdü. 2005 yılında ikinci kez Kırşehir Ülkü Ocakları İl Başkanlığı atandı ve görevini bir yıl daha başarıyla tamamladı. 2005-2006 yıllarında Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir İl Yönetim Kurulu Üyeliği, MHP Kırşehir AR-GE grubunun iki dönem Sekreterliği, 2004-2008 yıllarında geleneksel olarak düzenlenen Kervansaray Dağı Türkmen Şölenleri’nin birincisinde kurucu tertip komitesi üyeliği, dördüncüsünde tertip komitesi başkanlığı ve diğerlerinde de tertip komitesi üyeliği görevlerinde bulundu. 2002–2004–2007–2009 Genel ve Mahalli İdareler Seçimlerinde, kurulan MHP Seçim Komitelerinde Mahalle Komitesi Başkanlığı yaptı.
                     Milliyetçi Hareket Partisi’nin 7 ve 8. Olağan Genel Kurullarında iki dönem üst kurul delegeliği teşkilat görevleri arasında bulundu. Eğitime büyük önem veren Oğuz Sulusaray, 2011 yılında Milliyetçi Hareket Partisi Siyaset ve Liderlik Okulu 4. Dönemine katıldı. 2011 Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Ankara Seçim ve Koordinasyon Merkezi Başkanlığında ve 1. Bölge Başkanlığı sahasında 15 arkadaşı ile birlikte 24 gün boyunca bir dizi çalışmalar yürüttü. Bu çalışmaların neticesi olarak “2011 Seçimleri Işığında ve 2014’e Giderken” adlı bir rapor hazırlayarak MHP Genel Başkanına takdim edilmek üzere hazırlanan “Ankara Perspektifinden 2014 Yerel Seçim Stratejileri” adlı çalışmayı ‘Siyaset ve Liderlik Okulu 4. Dönem Mezunları Ankara Çalışma Grubu’ üyesi 15 arkadaşı ile beraber yürüttü ve rapor halinde MHP Genel Başkanına sunuldu.
2014 Genel Mahalli İdareler Seçimlerin de yine Genel Merkez emirleri doğrultusunda Ankara Büyükşehir Belediyesi Seçimleri kapsamında ve Seçim İletişim Merkezinde 5 ay 20 gün boyunca Siyaset ve Liderlik Okulu mezunu 12 arkadaşıyla birlikte seçim çalışmalarını yürüttü. 2014 Genel Mahalli İdareler Seçim sonuçlarını ise “2014 Seçimlerine Ankara Üzerinden Genel Bakış” adlı çalışma raporunu ekip arkadaşlarıyla birlikte hazırlayarak, Genel Başkanlığa takdim etti.
KARİYER VE MESLEKİ GÖREVLERİ:
                    2007-2011 yılları arasında teşkilat kararıyla 23. dönem TBMM parlamentosunda milletvekili danışmanlığı, 2012 yılında açılışı MHP Genel Başkanı tarafından yapılan Etimesgut Belediyesi Atakent Sosyal Tesislerinin Kurucu Müdürlüğü, 2012 yılı son çeyreğinden itibaren de Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi (etiSEM) Merkez İdari Sorumlusu olarak görevine devam etmektedir. (Millet Vekilliği Adaylığı içim istifa) Oğuz Sulusaray Ayrıca; Kırşehir’de sorumluluk sahibi olduğu dönemlerde Ülkücü gençlerin yetişmesi için önemli görevler üstlenmiştir.
                   İlmi siyasetten uzaklaşanların ve siyasetin insan kazanmak olduğunu unutanların her zaman kaybetmeye mahkûm oldukları bilinciyle siyasi çalışmalar yürütmekte ve gerek Ankara’da gerekse Kırşehir’de olsun siyaseti yakından takip etmektedir.

Ahmet Aydın Akpınar Kimdir?
                    1960 yılında Kaman İlçesi’nin Değirmenözü Köyü’nde doğdu. İlkokulu köyünde bitirdikten sonra orta öğrenimini Kaman Lisesi’nde bitirdi. 1977 yılında liseden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Halen Ankara’da serbest avukatlık yapıyor. 10’lu yaşlarından beri gerek il ve ilçeler gerekse Ankara ilinde aktif olarak siyasi oluşumlarda, hemşeri derneklerinde görev yaptı.
                     Ceza Hukuku alanında çalışan bir avukat. Uzun yıllar ceza mahkemelerinde bilirkişilik yaptı. Yaklaşık 15 bin işçi çalıştıran bir şirketler gurubunun avukatlığı ile  hukuk ve Toplu İş Sözleşmesi danışmanlığını da yapıyor. Gerek Türkiye Barolar Birliği gerekse Ankara Barosu nezdinde mesleki konulardaki birçok seminerde ve eğitim çalışmalarında özellikle ceza hukuku alanında sunumlar yaptı.  
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı