Mikail Arslan'dan Bölgede İnceleme!

Arslan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın, İl Genel Meclis Üyesi Levent Altuntaş, Boztepe AK Parti İlçe Başkanı Bekir Dalgalı ve İl Özel İdare Şube Müdürleri ile birlikte bölgede incelemelerde bulundu.

Kırşehir Haberleri 4 Nisan 2018 19:10
Mikail Arslan'dan Bölgede İnceleme!
-A +A

         Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın, İl Genel Meclis Üyesi Levent Altuntaş, Boztepe AK Parti İlçe Başkanı Bekir Dalgalı  ve İl Özel İdare Şube Müdürleri ile birlikte bölgede incelemelerde bulundu.
         Milletvekili Arslan yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Kayseri-Mucur-Kırşehir Yolu üzerindeki Mucur kavşağından itibaren Gümüşkümbet-Seyfe Eski Doğanlı-Boztepe-Külhüyük-Büyük Kışla-Çiçekdağ yol kesişimi ile Tosunburnu-Akçakent-Yozgat-Delice yol kesişimi bağlantısının iyileştirilmesi için çalışmalara başlandı.
         Mucur-Boztepe-Tosunburnu bağlantısı ile Kayseri Yolu'ndan gelip Kırşehir üzerinden Yerköy’e giden araçlar; Tosunburnu Köyü kavşağına kadar 59,5 kilometre bir yol kat edilmekte idi. Bu yol güzergâhının iyileştirilmesi halinde ise 39,5 kilometre bir yol kat edilecek. Takriben yol 13 kilometre bir yol kısalacak. Bu da takriben yüzde 24 oranında yolun kısalması demektir. Araçlar yüzde 24 oranında yakıt, zaman ve amortisman avantajı sağlayacak.
         Mucur-Şatıroğlu Karayolları yol ağında olup, yolun projesi karayolları 6. Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanmış olup, yolun yatırım programına alınmasından sonra bu kesimin iyileştirme çalışması yapılacak.  Şatıroğlu Kavşağı-Gümüşkümbet Yolu ise İl Özel İdaremiz tarafından BSK bitümlü Sıcak Asfalt ile kaplanarak 2017 yılında hizmete açılmıştır.
         Şimdi ise Seyfe-Eski Doğanlı-Boztepe-Külhüyük-Büyükkışla ve Tosunburnu Yolu etaplar halinde yapılarak hizmete sunulacak. Yolun toplam uzunluğu 26 kilometredir. Yol BSK bitümlü Sıcak Asfalt ile kaplanacak. Külhüyük’ten itibaren, Çiçekdağı yol kesişiminden ise yol ağı yeniden düzenlenecek yol tekrar projelendirilerek yapılacak.
         Bu yolun standartlarının iyileştirilmesi ile birlikte; Bölge güzergâhında bulunan köy ve ilçelerin gelişimine katkı sağlanacak, Kayseri istikametinden gelerek, Kırşehir merkezden geçerek Çiçekdağı'na giden araçların, Kırşehir merkez trafiği üzerindeki trafik yükünü azaltacak. Yolun 13 kilometrelik kısalması ile milli ekonomiye katkı sağlanacak. Mucur ilçemizden Akçakent ilçemize en kısa yoldan bir bağlantı sağlanacak."
 
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20Mart%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı