Milletvekili Adayları Sahada!

24 Haziran'da yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimi için partiler sahaya inerek çalışmalarına başladılar.

Kırşehir Haberleri 23 Mayıs 2018 20:13
 Milletvekili Adayları Sahada!
-A +A

                  24 Haziran'da yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimi için partiler sahaya inerek çalışmalarına başladılar. AK Parti Adayları Mustafa Kendirli ve Necmettin Erkan, bugünü Ankara Arena Spor Salonu'nda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Aday Tanıtım ve Seçim Beyannamesi" toplantısına katılarak geçirecek. AK Parti Kırşehir Adayları Kendirli ve Erkan'ın, Ankara’dan döner dönmez seçim çalışmalarına start verecekleri öğrenildi. CHP Milletvekili Adayı Dr. Metin İlhan ise, önceki gün Mucur'a giderek seçmenlerle buluştu. İYİ Parti Milletvekili Adayı Mustafa Hakan Ünser da, dün akşam partililerine ve basına iftar yemeği vererek seçimin startını başlattı.
AK Parti
                  AK Parti’de gözler 24 Mayıs’ta açıklanacak olan seçim beyannamesine çevrilirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan beyannameye bugün son şeklini verecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bugün Ankara Spor Salonu'nda açıklanacak olan beyanname; adalet, kalkınma, demokrasi, yoksulluk, yasaklar ve yolsuzlukla mücadele olmak üzere 6 bölümden oluşacak ve seçim manifestosunun tamamlayıcısı niteliğinde olacak. Beyannamede, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile birlikte inşa edilmeye başlanacak olan “güçlü Türkiye” için atılacak adımlar tek tek yer alacak. Ayrıca, ekonomi ve sosyal alanlarda atılacak somut adımlar, 2023, 2053 ve 2071 hedefleri ile Türkiye’nin terörle mücadeledeki kararlılığı da beyannamede yer alacak.
                 Erdoğan’ın Bosna-Hersek dönüşü yaptığı değerlendirmelerde, yeni milletvekili adaylarından “Üç gün Meclis’te, üç gün seçim bölgelerinde çalışacaklarına” dair taahhüt aldıklarına ilişkin sözleri ve kullandığı seçim ofisleri ifadesi, siyasetin sık sık tartıştığı ve bir türlü gerçekleştirmediği ‘yerel ofis’leri yeniden gündeme taşıdı. Milletvekillerine, seçim bölgelerinde ofis açmaları için TBMM bütçesinden katkı sağlanacağı, halen var olan üç danışmandan birinin, bu ofislerde istihdam edileceği öne sürülüyor. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırşehir Milletvekili Adayları Mustafa Kendirli ve Necmettin Erkan'ı da tanıtacak.
CHP
                 Mucur ve Kırşehir'de doktor olarak görev yapan CHP Milletvekili Adayı Dr. Metin İlhan, önceki gün Mucur'a giderek seçmenlerle buluştu. Dr. Metin İlhan, seçim çalışmalarını başlatırken gördüğü ilgi karşısında memnun olduğunu ifade etti.
                CHP Milletvekili Aday Adayı olan Yılmaz Zengin ise CHP İl Başkanlığı'nda partililerle bir araya geldi.  İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu'nun da bulunduğu toplantıda, Yılmaz Zengin aday adaylığı sürecine ilişkin açıklamada bulundu. Zengin, partililere hitaben yaptığı konuşmada şunları ifade etti: "Bildiğiniz gibi 2015 seçimlerinde önseçim ile birinci sırada yer aldık ve bu seçimde örgütümüzün desteğini almıştık. Biz her zaman taşın altına elimizi koyduk. 26 Nisan'da İl başkanlığı görevimden ayrıldım. O süreçte ilgili makamlarla görüştük. Ben 13 yıldır başkanlık yaptım ve bu özveri ile görev yapan birinin de aday olması hakkıdır. Bize 'istifa dilekçesi ver, dilekçeni işleme koyarız' dediler. Siyasetin kaderinde listeye girmek de girmemek de var. Asla üzülme, darılma söz konusu değildir. Hiçbir zaman kendi hırsın CHP'nin önüne geçmemiştir. Önceki süreçlerde seçimler kaybedildiğinde tüm faturalar bana kesildi. Benim şahsıma taşıyacağım en az 3-4 bin oyum var. 24 Haziran'da sol ve sosyal demokrasinin rüzgârı olacaktır. 13 yıldır emek veren biri olarak bu rüzgârda da hakkımız vardır. Aday adaylığım sürecinde bana destek olan herkese teşekkür ediyorum. 24 saat örgütümün emrindeyim. CHP için mücadelemizi sürdürürüz. Adaylarımıza da başarılar diliyorum."
KIRŞEHİR ADAYLARI:
                  24 Haziran'da yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimi'ne Kırşehir'den Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Halkların Demokratik Partisi (HDP), İYİ Parti, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Saadet Partisi ve Vatan Partisi girecek. Bu partilerin 21 Mayıs'ta Yüksek Seçim Kurulu'na teslim ettikleri listelere göre, Kırşehir'den milletvekili adayı olanların isimleri şöyle:
AK PARTİ: Mustafa Kendirli (iş adamı) ve Necmettin Erkan (Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü)
CUMHURİYET HALK PARTİSİ: Yrd. Doç. Dr. Metin İlhan ve Çağdaş Gökalp (Avukat).
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ: Oğuz Sulusaray ve Ahmet Aydın Akpınar
İYİ PARTİ: Mustafa Hakan Ünser (mühendis) ve Asaf Kayaoğlu (işadamı).
SAADET PARTİSİ: Mustafa Çakır (makine mühendisi) ve Hüseyin Eserer (Emekli imam).
HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ: Gökhan Akın ve Heliz Abi.
VATAN PARTİSİ: İlker Özkamalı ve Osman Kılıç.
BAĞIMSIZ: İsmail Yıldız.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/15%20%C5%9Eubat%20%C3%87%C4%B1nar-1(1).jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı