MİLLETVEKİLİ İLHAN'DAN "1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI" MESAJI

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

Kırşehir Haberleri 30 Nisan 2019 11:38
MİLLETVEKİLİ İLHAN'DAN  "1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI" MESAJI
-A +A

              CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı. Metin İlhan mesajında şu ifadelere yer verdi: "1 Mayıs, her yıl haksızlıklarla mücadelenin, birlik, dayanışma ve emeğe saygının bir kere daha vurgusu yapılan, dünya çapında birçok ülkede büyük gösterilerle kutlanan "Emek ve Dayanışma Günü" olarak kabul edilmektedir.
                Sosyal refah anlayışı çerçevesinde ele alındığında bir ülkenin gelişmesi ve kalkınmasında, ekonominin yeri büyüktür. Dolayısıyla ülke ekonomisinin yukarıya taşınması için üretimdeki artışın da yüksek olması gerekir.
                Bu noktada ekonomik yükseliş açısından bakıldığında, üretimdeki verimliliğin günden güne artması hususunda; üretimin en büyük destekçileri işçi ve emekçilerin çalışma koşullarının, haklarının daha da ileriye taşınması, işçi ve işveren arasında emeğin öncelikli ve önemli olduğu vurgusunun yapılması gerekmektedir.
            Ülkemizde ve tüm dünyada; maden ocaklarında, inşaatlarda, fabrikalarda, ağır sanayilerde ve daha bir çok alanda zor, riskli koşullar altında emeğini ortaya koyarak çalışan tüm işçilerin, emekçilerin; iş kazalarında yaşamlarını yitirmediği, iş ve işçi güvenliğinin sağlandığı, haksızlığa uğrayıp hakkını arayanların hedef gösterilip cezalandırılmadığı aksine çalışarak verdikleri emeğin en yüce değer sayıldığı nice 1 Mayıslar olmasını her daim temenni etmek, hep birlikte inşa edilecek olan ve ileriye götürülmek istenen bir ülkenin geleceği için büyük bir önem taşımaktadır.
                Türkiye'nin, dünyanın sosyal refah anlayışı içinde ve aydınlık bir yolda ilerlemesinde eşitlik, adalet, özgürlük, demokrasi ve insan haklarının esas alındığı yükselen bir gelecek, bir dünya olması umudu ve inancıyla "Emek ve Dayanışma Günü" olan "1 Mayıs İşçi Bayramı"nı kutluyorum."

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı