SICAK HABER

Milletvekili İlhan Yerel Basının Sorunlarını Dile Getirdi!

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İLHAN TBMM Genel Kurulu'nda yerel basının ekonomik ve diğer bir çok açıdan sorunlar yaşadığını belirtti.

Kırşehir Haberleri 22 Ekim 2019 22:13
Milletvekili İlhan Yerel Basının Sorunlarını Dile Getirdi!
-A +A

            CHP Kırşehir Milletvekili Metin İLHAN TBMM Genel Kurulu'nda yerel basının ekonomik ve diğer bir çok açıdan sorunlar yaşadığını belirtti. Milletvekili İlhan açıklamasında: "Ülkemizde yerel basının sorunları, özellikle son birkaç yılda gerek ekonomik krizin olumsuz etkileri gerekse de ülkemizde oluşan baskıcı hava yüzünden günden güne artmaktadır.
           Yerel basını sadece gündelik haber yapan bir yapıdan ibaret görmek yanlıştır. Günümüz toplumunda, her açıdan yerelleşmenin demokrasi standartlarını artıracağı düşünüldüğünde, yerel basının da bu anlamda demokratik toplum bilincinin gelişmesine kamuoyunun objektif bilgilendirilmesiyle bir nevi denetim mekanizması olarak katkı sağladığı da unutulmamalıdır. Yerel basınımızın; sigorta problemi, vergi oranlarının yüksekliği ve resmî ilanlarının yayımının kaldırılmasından tutun da lisans ücretlerinin aşırılığına varana kadar acilen çözülmesi gereken sorunları vardır. Sadece yürütmenin değil, Meclis olarak bizlerin de bu konuda gerekli duyarlılığı gösterip ivedi olarak yerel basınla ilgili yeni bir çalışma içinde olmamız gerekmektedir" dedi.

Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler : Yerel Basın, Metin İlhan, ,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20KASIM%20SALI-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı