Milletvekili Kendirli'den önemli Açıklama

Mustafa Kendirli, Kırşehir’in milletvekili sayısının 2'den 3'e çıkartılması ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Kırşehir Haberleri 4 Temmuz 2019 07:49
Milletvekili Kendirli'den önemli Açıklama
-A +A

         AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Kırşehir’in milletvekili sayısının 2'den 3'e çıkartılması ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
         “Yüksek Seçim Kurulu, 31 Aralık 2018 tarihli Türkiye İstatistik Kurumu’nun nüfus verilerine göre, illerin çıkaracağı milletvekili sayılarını tekrar tespit etmiş ve Şirin Kırşehirimizin milletvekili sayısını 2’den 3’e çıkarmıştır. Kırşehirli seçmenin temsil oranının güçlenmesi demek olan milletvekili sayısının artırılması, şehrimize hayırlı uğurlu olsun.
         Bu karar ile hiç şüphesiz, temsil yetkisi tabana daha çok yayılacak, özelde şehrimizde genelde ise ülkemizde demokrasinin standartlarının yükselmesine vesile olacaktır. Milletimiz, sıkıntılarının giderilmesinde, dertlerinin dinlenmesinde daha çok muhatap bulacak, şehrimizin TBMM’deki temsil gücü daha da artacaktır.
         YSK’nın bu kararı şehrimizin nüfusunun arttığının da bir göstergesidir ve nüfusun artışında, Kırşehir’in son 17 yılda AK Parti iktidarları döneminde yakaladığı kalkınma seviyesini etkisi büyüktür.
         AK Parti iktidarlarının son 17 yılda uyguladığı politikalarla, şehrimizde tarımsal üretim ve ürün çeşitliliğini artmış, hayvancılık tekrar cazip hale gelmiştir. Bunun sonucu olarak da kırsaldan kentte göç Cumhuriyet tarihinde ilk defa tersine dönmüş ve kentlerden köylere, kırsala göç başlamıştır.
         Kırşehir’imiz de bu tersine göçten nasibini almış, şehrimizin köylerinde hayvancılık tekrar gözde olmuş, ürün çeşitliliği artırma çalışmalarıyla başta hububat olmak üzere tarımsal üretim artmıştır. Tarım ve hayvancılık alanında 1 milyar liraya yakın hibe alan şehrimizin çiftçileri, kentimizin tarımsal hasılasını 3.3 kat artırarak, aldıkları hibenin de hakkını vermiştir.         
        Ceviz ve badem üretimi için şehrimize dönüş yapan hemşerilerimiz de Kırşehir’e ayrı bir değer katmaktadır.
         Ekonomisi büyük oranda tarım ve hayvancılığa dayalı olan Kırşehir, yakaladığı kalkınma ivmesiyle nüfusunu artırmıştır.
         Kırşehir tarım ve hayvancılıkta olduğu kadar eğitim, ihracatta ve sanayi üretiminde de bölgesinde adından söz ettirir hale gelmiştir.
         LGS’de matematik alanında birinci olan Kırşehir, 2019 yılı bütçesi yaklaşık 200 milyon lirayı bulan Ahi Evran Üniversitesi ile de gençliğinin tercih ettiği bir şehir olmaktadır.
         2019 yılının ilk 6 ayında toplam 108 milyon 115 bin dolar ihracat gerçekleştiren Kırşehir, sanayi üretimi ve ticari işletmeleriyle de cazibe ve istihdam merkezi olma yolunda hızla ilerlemektedir.
         Tüm bu saydığım ilerlemeler Kırşehir’in nüfusunun artmasında, göç veren, değer kaybeden değil, göç alan ve değerlenen bir şehir olmasında etkili olmuştur.         
         Hiç inkar edilemez ki bu dile getirilen yatırım ve hizmetler AK Parti iktidarlarının şehrimize kazandırdıklarıdır. Bu kazanımların artarak devam edeceğinden halkımızın hiç şüphesi olmasın.
         Bugüne kadar 2 milletvekiliyle temsil edilen Kırşehirliler, yapılacak bir seçimde tekrar 3 milletvekiliyle temsile hak kazanmıştır. Bu kazancın Kırşehir’ için, demokrasimiz için hayırlı olmasını diliyorum."
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Bayram Gelmiş Neyime!

Bayram Gelmiş Neyime!

17:01 17 Eylül 2019
Deplasmandan 3 puan

Deplasmandan 3 puan

08:04 16 Eylül 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/21%20Eyl%C3%BCl%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı