Minik Yüreklerden Teşekkür Videosu!

Kırşehir Ömer Halisdemir İlkokulu 3-B sınıfı öğrencileri uzaktan eğitim ile derslerini ekran başında izlediler ve ardından böyle bir video çekmeye karar verdiler.

    Kırşehir Ömer Halisdemir İlkokulu'nda eğitim gören minikler, tedbirler kapsamında evlerinde vakit geçirirken, toplum sağlığının korunması ve virüsün yayılmasını engellemek amacıyla hem milli eğitim bakanına hem de 7 gün 24 saat esasına göre çalışan yetkili ve görevlilere minnetlerini ifade etmek istedi.    
    Kırşehir Ömer Halisdemir İlkokulu 3-B sınıfı öğrencileri uzaktan eğitim ile derslerini ekran başında izlediler ve ardından böyle bir video çekmeye karar verdiler. Anne ve babalarının gözetiminde ekran karşısına geçen minikler Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile sağlık çalışanlarına keşekkür ettiler. 
TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR
    Okul Müdürü Özgür Kurudal ve Sınıf öğretmeni İsmail Yağmur koordinasyonunda kurulan WhatsApp grubuna evde çektikleri teşekkür videolarını gönderen öğrenciler, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına destek mesajı verdi.
"MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ"
    Teşekkür mesajlarında "Kırşehir Ömer Halisdemir İlkokulu 3-B sınıfı Milli Eğitim Bakanımıza teşekkür eder. Bizim sağlığımız ve geleceğimiz için evde kal Türkiye sağlıklı günlerde buluşmak dileğiyle sağlık çalışanlarımızı seviyoruz" ifadelerini kullandılar.
"TARİH ONLARI UNUTMAYACAK"
    Okul Müdürü Özgür Kurudal, bu zorlu süreçte gece gündüz demeden çalışan Milli Eğitim Bakanımıza ve sağlık personeli ile Bakan Koca'ya destek olmak ve moral vermek amacıyla okul olarak böyle bir çalışma yaptıklarını söyledi. "Tarih onların bu fedakarlıklarını unutmayacak, biz de unutmayacağız" diyen Kurudal, bu süreçte görev yapan herkese teker teker teşekkür ettiklerini vurguladı. Bilindiği gibi Kırşehirli vatandaşlar sağlık çalışanlarına saat 21:00'da balkonlarından alkışlayarak destek oldular ve teşekkürlerini ilettiler.
    Sosyal medyada yapılan paylaşımlarının ardından saat tam 21:00'da balkonlara koşan Kırşehirliler minnettarlıklarını alkışlarla gösterdiler. Kırşehir halkı, saat 21.00'de koronavirüs tehdidine karşı 24 saat mücadele eden sağlık çalışanlarına destek için balkonlarda alkış tuttu.
    Yeni tip coronavirüs vakası (Covid-19) vakaları artarken, salgınla mücadele eden sağlık çalışanlarına destek amacıyla her akşam saat 21'de alkışlama çağrısı yapılmıştı. Vatandaşlar, saat 21.00'de evlerinin balkonlarına çıkıp dakikalarca sağlık çalışanlarına destek için alkış tuttu.
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA TWİTTER'DAN DESTEK VERDİ
    Bakan Koca paylaşımında, "alkışlayalım! Ne kadar alkışlasak azdır! Bugün saat 14’te Meclis’teki konuşmamda milletimin temsilcilerini özverili Sağlık Çalışanlarımızı alkışlamaya davet ettim. Şimdi tam 21.00’da milletimizi, bu alkış sesini Türkiye çapında, balkonlardan yükseltmeye davet ediyorum" dedi.
"ÜST ÜSTE ÜÇ GÜN ALKIŞLAYALIM"
    Bakan Koca daha sonra yaptığı paylaşımda, "saat 21.00 alkışı için sağ ol Türkiye! Şehir şehir, ev ev çağrımıza uydun. Özverili sağlık çalışanlarımıza alkışınla güç verdin. Yarın, ertesi gün aynı saatte minnettarlığımızın sesi tekrar duyulsun! Üst Üste Üç Gün Alkışlayalım!" ifadelerini kullandı.
    Kırşehir'de Medrese Mahallesi, Yenice Mahallesi, Müftülük Civarı, Ahi Evran Mahallesi, Aşıkpaşa Mahallesi başta olmak üzere tüm mahallelerde balkonlara çıkarak ışıklarını açan ve dakikalarca sağlık çalışanlarına alkışlarla teşekkür eden vatandaşlar 'Evde kalıyoruz, evde kalacağız' dediler. 
    Bu paylaşımların ardından sağlık çalışanlarına birçok destek mesajı geldi. Kırşehir Ömer Halisdemir İlkokulu öğrencileri de hem evden eğitim görebildikleri için Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a hem de sağlık çalışanlarına moral ve destek mesajı yayınladılar. 
YAZARLAR