Mucur'a Yeni Hükümet Konağı!

Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya'nın çalışmaları neticesinde Mucur'a yeni bir hükümet konağının yapılması için sürdürülen çalışmalar tamamlandı.

Kırşehir Haberleri 17 Mayıs 2018 20:12
Mucur'a Yeni Hükümet Konağı!
-A +A

     Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya'nın çalışmaları neticesinde  Mucur'a yeni bir hükümet konağının yapılması için sürdürülen çalışmalar tamamlandı. Hükümet Konağı'nın ihalesinin 19 Haziran'da gerçekleştirileceği öğrenildi.
         Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya yaptıkları basın açıklamasında şunları kaydettiler: "Kırşehir'in en büyük ikinci ilçesi olan Mucur'da  hükümet konağı olarak kullandığımız yapı 1961 yılında yapılmış ve 55 yıldır kullanılmaktadır. Ekonomik ömrünü tamamlayan ve elektrik, su ve ısıtma tesisatı konusunda fiziki şartları yetersiz bu yapının ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından depremsellik açısından sakıncalı olduğu belirtilmişti. Bu konuda vakit kaybetmeden başta İçişleri Bakanı Efkan Ala ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok'un yanı sıra İdari ve Mali İşler ve Strateji Daire Başkanları ile yaptığımız bir dizi seri görüşme neticesinde Mucur'a yeni bir hükümet konağı kazandırma konusunda fikir birliğine vardık.                    
             Mucur Yeni Hükümet Konağı  memurlarımızın fiziki mekan ihtiyaçlarını karşılayabileceği gibi vatandaşlarımızın da daha rahat ve konforlu bir ortamda hizmet almaları sağlanacaktır. Proje Kırşehir ve Mucur'un mimarisine uygun ve kültürünü yansıtan bir nitelikte olacaktır. Mucur'umuza hayırlı olsun. Hükümet Konağımız Selçuklu Mimarisi ile güzel bir görünüme kavuşacaktır. Konağımızın ihalesi 19 Haziran'da gerçekleştirilecektir".


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Altan dural hollanda

13:49 18 Mayıs 2018

Hayirli olsun COk gerekli ve guzel olur yapilinca
1000
Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı