Mucur’da Mehmet Akif Ersoy Anıldı

Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü nedeniyle Mucur’da program düzenlendi.

Kırşehir Haberleri 28 Aralık 2019 15:16
Mucur’da Mehmet Akif Ersoy Anıldı
-A +A

          Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü nedeniyle Mucur’da program düzenlendi. Mucur Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen programa Mucur Kaymakamı Kaya Çelik, Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, Kurum Amirleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı. Program Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşının okunması ile başladı. Ardın Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz günün anlam ve önemi belirten konuşma yaptı. Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Fedakar bir dava adamı olan milli şairimiz Mehmet Akif, her zaman duygu, düşünce ve eylemleriyle ön saflarda yer almış gerçek bir aydındır. Mehmet Akif, en zor şartlarda ve pek çok kişinin ümitsiz olduğu bir ortamda milletini 'korkma' diye uyardı. Zafere giden yolda halkımızı, askerimizi motive etti. Ümidini yitirmemesini sağladı.İstiklal Marşı'nın şairi olarak Mehmet Akif 'in bir başka önemli özelliği de sarsılmaz bir iman ve dava adamı olduğu kadar tam bir erdem kahramanı olmasıdır. Türk Milleti'nin karakterini ve emsali görülmemiş bir kahramanlıkla ortaya koyduğu Kurtuluş Savaşı mücadelesini sonsuza kadar İstiklal Marşımızla buluşturan, bizlere armağan eden, bu ölümsüz destanı yazarak Türk Milleti'nin her ferdinin ebediyete kadar duygularına tercüman olan Mehmet Akif Ersoy'u bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, toprağı bol mekanı cennet olsun diyorum.”
           Şiirlerin okunması, oratoryo ve Mehmet Akif Ersoy’un hayatının anlatılmasının ardından resim, şiir ve kompozisyon dallarında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından program sona erdi.

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Anahtar Kelimeler : Mucur, Mehmet Akif Ersoy, ,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20Ocak%20Cumartesi-1.jpg
YARIŞMA
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı