Mucur'da seçim güvenliği toplantısı yapıldı

Mucur Kaymakamı Kaya Çelik Başkanlığında, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan “Mahalli İdareler Genel Seçimleri” ile ilgili “Seçim Güvenliği” toplantısı yapıldı.

Kırşehir Haberleri 16 Şubat 2019 12:44
Mucur'da seçim güvenliği toplantısı yapıldı
-A +A

         Mucur Kaymakamı Kaya Çelik Başkanlığında, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan  “Mahalli İdareler Genel Seçimleri” ile ilgili  “Seçim Güvenliği”  toplantısı yapıldı. Toplantıya Kaymakam Kaya Çelik, İlçe Jandarma Komutanı Ali Alp, İlçe Emniyet Müdürü Salih Keskin, Adalet ve Kalkınma Partisi Belediye Başkan Adayı Atılgan Yılmaz ile İlçe Başkanı Oğuzhan Gündüz, Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Hüseyin Köşker ile Ali Rıza Budak katıldı. Gerçekleştirilen toplantıda seçimlerin İlçede güven ve huzur ortamı içerisinde yapılması için alınacak genel tedbirler, görevli kurumlar arasında koordinasyon ve işbirliğini gerektiren hususlar görüşüldü. İlçemizdeki kurumların seçim süreci ile ilgili ihtiyaç ve talepleri değerlendirildi.
         Kaymakam Kaya Çelik; seçim süreciyle ilgili İlçede alınacak tedbirlerin seçim öncesi, seçim günü ve sonrasını kapsayacak şekilde önceden planlanarak titizlikle uygulanacağını ifade ederek şu ifadelere yer verdi: “Oylama öncesi, günü ve sonrasında alınacak önlemleri görüşmek ve değerlendirmek, gerekli koordinasyonu sağlamak amacıyla bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdik. Seçime hazırlık süresinde huzur ve güven ortamının sağlanması, büyük bir anlayış ve hoşgörü içerisinde hazırlıkların yapılması, seçmenin özgür iradesinin sandığa yansımasını sağlamak amacıyla gerekli güvenlik önlemlerinin hassasiyetle alınması, seçim yasakları ve siyasi partilerin uyması gereken hususlar, propaganda, bayrak, afiş asma, çevre kirliliğinden kaçınma gibi daha pek çok konuları görüştük. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerini İnşallah siyasi partilerimiz ve vatandaşlarımızla hep birlikte sıkıntısız, kazasız, belasız bir şekilde atlatacağımıza inanıyor, seçim sonuçlarının şimdiden Ülkemiz ve Milletimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.”


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/25%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı