Müftü Arslan'dan Kayseri'de Vaaz

İç Anadolu Bölgesi Hutbe Yarışması düzenlendi.

İlçeler 20 Haziran 2017 10:12
Müftü Arslan'dan Kayseri'de Vaaz
-A +A

       Kırşehir'de organize edilen "İç Anadolu Bölgesi Hutbe Yarışması"na katılan imamlar, birinci olmak için minberde hutbe okudu.
       Hoca Ahmet Yesevi Camisi'nde gerçekleştirilen yarışmaya, 8 ilden imamlar katılarak, jüri önünde etkili ve anlaşılır hutbe okumaya çalıştı.
       İl Müftüsü Osman Arslan'ın jüri başkanlığı yaptığı yarışmada, jüri heyeti ve camiye gelen vatandaşlar imamları dikkatlice dinledi.
       Arslan, burada yaptığı konuşmada, her yıl ülke genelinde imamlar ve müezzinler arasında etkili hutbe okuma, hafızlık, ezanı ve Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma yarışmalarının düzenlendiğini söyledi.
       Hutbe yarışmasına Kırşehir'in yanı sıra Kayseri, Niğde, Nevşehir, Yozgat, Sivas, Aksaray ve Konya olmak üzere 8 ilin katıldığını aktaran Arslan, seçilecek bölge birincisinin İstanbul'da düzenlenecek Türkiye finaline gitmeye hak kazanacağını vurguladı.
       Yarışmaya Kayseri'den katılan imam Sadi Özmen birinci oldu. Özmen, Türkiye finallerinde İç Anadolu Bölgesi'ni temsil edecek.  Kırşehir'de organize edilen "İç Anadolu Bölgesi Hutbe Yarışması"na katılan imamlar, birinci olmak için minberde hutbe verdi.

Kaynak : AA

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20Ekim%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı