Müftü Yaman'dan anlamlı ziyaretler

Kırşehir Müftüsü Mehmet Yaman, Kırşehir Merkez İmam Hatip Ortaokulu ile Merkez Fatımatüz Zehra Kız İmam Hatip Lisesini ziyaret etti.

İlçeler 20 Ocak 2019 14:00
Müftü Yaman'dan anlamlı ziyaretler
-A +A

                 Kırşehir Müftüsü Mehmet Yaman, Kırşehir Merkez  İmam Hatip Ortaokulu ile Merkez Fatımatüz Zehra Kız İmam Hatip Lisesini ziyaret etti.
                  Ziyarette bu okullarda bir takım incelemelerde bulunan İl Müftüsü Yaman'a Merkez İmam Hatip Ortokulu Abdurrahman Canlı ile Fatımatüz Zehra Kız İmam Hatip Lisesi Müdürü Volkan Köksal eşlik etti. Okul müdürlerinden kısa bilgiler alan İl Mehmet Yaman daha sonra öğrencilerle bir süre sohbet ederek, öğrencilere geleceğe yönelik mesajlar verildi, nasihatlerde bulundu. Yaman, mezun olduklarında bu alanda başarılı ve verimli olabilmeleri için, şimdiden kendilerini özellikle Kur’an-ı Kerim ve meslek dersleri bakımdan çok iyi yetiştirmeleri gerektiği söyledi. Ziyaretlerden memnuniyetlerini ifade eden Okul Müdürleri ve Öğrenciler, bu tür ziyaretlerin çok önemli olduğunu, sık sık tekrar edilmesi gerektiğini ifade ettiler. Müftü Mehmet Yaman gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında  Ömer Halis Demir İmam Hatip Ortaokulu bünyesinde faaliyet gösteren 4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursu'nu ziyaret etti. Kursta birtakım incelemelerde bulunan İl Müftüsü Yaman'a Ömer Halis Demir İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Abdurrahman Ergül ve kurs öğreticisi eşlik etti. Minik öğrencilerle bir süre sohbet eden İl Müftüsü Yaman, İl genelinde 4-6 Yaş Kurslara yoğun bir talep ve aynı zamanda ihtiyaç olduğunu, dolayısıyla en kısa zamanda bu tür kursların sayısını artırmak istediklerini belirtti.
                    Ziyaret minik öğrencilere yapılan ikram ve Kırşehir Müftüsü Mehmet Yaman ile resim çekilmelerinin ardından sona erdi.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/25%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı