Müftü Yaman Göreve Başladı!

Müftüler Kararnamesi ile Kırşehir'e atanan ve atamasına kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlanan Mehmet Yaman, hafta başında Kırşehir'e gelerek yeni görevine başladı.

Kırşehir Haberleri 18 Mayıs 2018 10:46
Müftü Yaman Göreve Başladı!
-A +A

               Müftüler Kararnamesi ile Kırşehir'e atanan ve atamasına kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlanan Mehmet Yaman, hafta başında Kırşehir'e gelerek yeni görevine başladı.
               Yaklaşık 14 aydır Kırşehir'de İl Müftülüğü yapan Osman Arslan'ın yaş haddinden emekli olmasıyla boşalan göreve, İstanbul Pendik Müftüsü iken Kırşehir Müftülüğü’ne atanan Mehmet Yaman getirildi. Müftü Yaman'ın atanma kararnamesi Resmi Gazete’de yayınlanırken, Kırşehir ile birlikte, 22 ile de yeni müftü atandı.
MÜFTÜ MEHMET YAMAN KİMDİR?
              1979 Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. 1985 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni bitirdikten sonra vatani görevini yaptı. İstanbul-Çatalca-Aydınlar Köyü İmam-Hatipliği, İstanbul-Üsküdar-Cennet Kuran Kursu Öğreticiliği ve Yöneticiliği, Tekirdağ-Malkara İlçe Vaizliği, Ordu Mesudiye İlçe Müftülüğü, Hollanda-Hilversum-Mevlana Camii İmam-Hatipliği, İstanbul-Sultanbeyli İlçe Vaizliği, Adıyaman-Gölbaşı İlçe Müftülüğü, Antalya- Kumluca İlçe Müftülüğü görevlerinde bulunduktan sonra İstanbul Müftü Yardımcılığına getirildi. Son olarak İstanbul Pendik İlçe Müftülüğü yaparken, Kırşehir İl Müftülüğü’ne atandı. Kırşehir’e gelerek göreve başlayan Müftü Mehmet Yaman, evli ve 6 çocuk babası.
              Öte yandan Müftü Mehmet Yaman, Kırşehir Merkez Hatice Hatun Kız Kur’an Kursu bünyesinde faaliyet gösteren 4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursu'nu ziyaret etti. 16 Mayıs Çarşamba günü kursta birtakım incelemelerde bulunan Kırşehir Müftüsü Mehmet Yaman'a kurs öğreticileri eşlik etti.  Minik öğrencilerle bir müddet sohbet eden Müftü Yaman, İl genelinde 4-6 Yaş Kurslara yoğun bir talep ve aynı zamanda ihtiyaç olduğunu, dolayısıyla en kısa zamanda bu tür kursların sayısını artırmak istediklerini belirtti. Ziyaret, minik öğrencilere yapılan ikram ve Kırşehir Müftüsü Mehmet Yaman ile resim çekilmelerinin ardından sona erdi.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı