SICAK HABER

Muhtarlar Günü Kutlandı!

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle, Kırşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Cemalettin Yılmaz öncülüğündeki heyet Vali İbrahim Akın’ı ziyaret etti.

Kırşehir Haberleri 21 Ekim 2019 14:38
Muhtarlar Günü Kutlandı!
-A +A

              19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle, Kırşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Cemalettin Yılmaz öncülüğündeki heyet Vali İbrahim Akın’ı ziyaret etti.
             Muhtarların ziyareti sırasında konuşan Vali İbrahim Akın, demokrasimizin en önemli yapı taşlarından birisinin de muhtarlar olduğunu söyledi. Muhtarların toplumla birebir çalıştığından dolayı vatandaşla devlet arasında köprü vazifesi gördüklerini belirten Vali İbrahim Akın, “Yerel demokrasinin en önemli temsilcilerinden olan muhtarlarımızı önemsiyoruz. Muhtarlık, devletin yönetim idaresinin başladığı noktadır. Muhtarlar, vatandaşlarımızın taleplerini ve sorunlarını bizlere iletirler, bizler de bu sorunlara imkânlar doğrultusunda çözümler üretiriz. Bu vesileyle, yaptıkları ve yapacakları hizmetlerden dolayı muhtarlarımıza teşekkür ediyor, gününüzü kutluyorum” dedi. Valilik ziyaretinin ardından Vali İbrahim Akın, bazı Muhtarlık hizmet binalarını ziyaret etti. Bu ziyaretin akabinde Vali İbrahim Akın, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle düzenlenen yemekte merkeze bağlı mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi. Buradaki programda bir konuşma yapan Vali İbrahim Akın, konuşmasına, Barış Pınarı Harekatında şehit olan P.Uzm.Onb. Umut Coşkun’a Allah’tan rahmet dileyerek başladı.
             Sözlerine “Bildiğiniz üzere devletimiz, son yıllarda devletle vatandaşlarımız arasında köprü vazifesi gören muhtarlarımıza karşı özel ilgi göstermektedir.” diyerek devam eden Akın “Muhtarlarımızın ihtiyaçlarını ve karşılaştıkları sorunları tespit ederek çözüm önerileri üretmek amacıyla 19 Ekim günü “Muhtarlar Günü” olarak kabul edilmiştir. Devletimizin attığı bu adım tüm muhtarlarımız için gerçekten büyük bir kazanımdır. Nitekim bütün bu çalışmalar kısa sürede meyvelerini vermeye başlamış, devletimiz muhtarlarımızın idari ve ekonomik statülerinin güçlendirilmesine ilişkin bazı yeni düzenlemeleri hayata geçirmiştir.
          Değerli muhtarlarımız, sizler, vatandaşlarımızın devlete ulaşmasında ilk kademe görevini yerine getiren kişilersiniz. Sizlerin en temel görevi, sorumlu olduğunuz köy ve mahallerimizin sorunlarını, eksikliklerini tespit etmek, halkımızın taleplerini ilgili makamlara bildirmek ve çözüm bulmaya çalışmaktır. Bu asli görevlerinizin yanı sıra vatandaşlarımız sizleri kendi içlerinden biri olarak görmesinden dolayı en küçük bir sıkıntısında veya sevincinde yanında görmek istemektedir.  Bu önemli görev ve sorumluluklarınız hasebiyle bizler de il yöneticileri olarak fırsat buldukça muhtarımızla bir araya gelmeye, fikir alışverişinde bulunmaya ve muhtarlarımızın bizlere ilettiği konuları titizlikle değerlendirmeye gayret gösteriyoruz.
Şunu iyi biliyoruz ki yaşadığımız şehrin her alanda gelişmesi için bu kente dinamizm katan tüm kesimler arasında akıl ve güç birliğinin olması şarttır. Ancak el ele verdiğimizde ve herkes üzerine düşen görevi hakkıyla yerine getirdiğinde vatandaşlarımızın hizmetlerden en üst düzeyde yararlanmasını sağlayabiliriz. Bu düşüncelerle, kamu hizmetlerinin köy ve mahallelerimize hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırılmasında önemli bir rol üstlenen siz değerli muhtarlarımızın bu bilinçle hareket edeceğine inanıyorum. Tüm muhtarlarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.
           Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu da konuşmasında, “Muhtarlar halkın temsilcisidir, önderidir. Muhtar neşede, tasada, kara günde, iyi günde hep yanı başımızdadır. Muhtarlarımız, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde birinci derecede rol oynarken diğer yandan da çağdaş kamu yönetiminin birinci basamağını oluşturmaktalar. Muhtarlarımız demokrasinin ve huzurun sağlanmasında en önemli görevi yerine getirmektedir. Gece gündüz demeden halkımızla birlikte olan, halkımızın talep ve ihtiyaçlarını en kısa yoldan yetkili makamlara arz ederek çözüme kavuşturmak için çabalayan muhtarlarımızın gününü kutluyorum” dedi.

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20KASIM%20SALI-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı