Muhtarlara ‘İmar Barışı’ Anlatıldı!

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Çiçekdağı ve Akçakent ilçesi muhtarlarının “İmar Barışı” konusunda bilgilendirildiği toplantıya katıldı.

Kırşehir Haberleri 21 Haziran 2018 19:10
Muhtarlara ‘İmar Barışı’ Anlatıldı!
-A +A

         Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Çiçekdağı ve Akçakent ilçesi muhtarlarının “İmar Barışı” konusunda bilgilendirildiği toplantıya katıldı.
         İlçe ziyaretinde ilk olarak Çiçekdağı Kaymakamlığını ziyaret eden Vali İbrahim Akın, Kaymakam Nurbaki Yalçın’dan ilçe hakkında brifing aldı.
         Ardından İlçe Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen toplantıda Çiçekdağı ve Akçakent muhtarları ile buluşan İbrahim Akın, burada yaptığı konuşmada, günümüzde ilçelerimiz ve köylerimizin geliştiğini, buna bağlı olarak ihtiyaçlarının da arttığını söyledi.
         İlçelerimiz ve köylerimizin bugün gelinen birçok noktada ihtiyaçlarına cevap verebilme, daha iyi hizmet götürme için çalıştıklarını belirten Vali Akın, “Bugünkü toplantıda muhtarlarımızın sorunlarını, talep ve isteklerini dinleyeceğiz. İlgili birimlerle görüşüp bu sorunların çözüme kavuşturulması konusunda değerlendirmelerde bulunacağız. Köylerimizin sorunları bütçemiz ve imkânlarımız doğrultusunda ele alınacak. Sizlerle sürekli bir araya gelmeye gayret göstereceğiz. Görevde kaldığım süre boyunca, imkânlarımızı en iyi şekilde değerlendirip sizlere hizmet etme gayretinde olacağım. Ayrıca, hafta sonu gerçekleştirilecek olan seçimin demokrasi ortamında, huzurlu ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesinde muhtarlarımıza da çok büyük görevler düşmektedir. Temel vazifemiz vatandaşlara hizmet etmektir.
         Bugünkü toplantıda muhtarlarımız, imar mevzuatına veya ruhsata aykırı yapılara verilecek yapı kayıt belgesiyle vatandaşlarımızın imar sorunlarının çözülmesini amaçlayan İmar Barışı hakkında bilgilendirilecek” ifadelerini kullandı.
         Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Necmettin Şeker’in  “İmar Barışı” ile ilgili sunum yapıp muhtarları bilgilendirdiği toplantı, muhtarların talep ve sorunlarının dinlenmesi ile sona erdi.
         Toplantıya Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Çiçekdağı Kaymakamı Nurbaki Yalçın, Akçakent Kaymakamı Serhat Doğan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, ilgili kurum müdürleri, ilçe yöneticileri ve muhtarlar katıldı.
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20%C5%9Eubat%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı