Murat Uzun 'Ben de Varım!" Dedi

31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek olan yerel seçimler öncesinde aday adaylarının da başvuru teşalı sürerken bugün resmi olarak başvurusu yapan Kırşehir Belediye Başkanı Aday Adayı Murat Uzun, partililere seslendi.

Kırşehir Haberleri 10 Kasım 2018 15:12
Murat Uzun 'Ben de Varım!" Dedi
-A +A

         31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek olan yerel seçimler öncesinde aday adaylarının da başvuru teşalı sürerken bugün resmi olarak başvurusunu yapan Kırşehir Belediye Başkanı Aday Adayı Murat Uzun, partililere seslendi.
         AK Parti İl Başkanlığı'nda saat 14:00'da gerçekleştirilen resmi başvurunun ardından bir konuşma yapan Murat Uzun konuşmasında şunları kaydetti: " Sevgili dostlar Bildiğiniz üzere 31 mart 2019 tarihinde ülkemizde yerel yönetimler seçimi yapılacaktır. Bu seçimin vatanımıza milletimize ve partimize hayırlı uğurlu olmasını cenabi haktan niyaz ederim.
         Yaklaşık 10 yıldır belediye başkanlığı yapan ve Kırşehir'e kazandırmış olduğu eserlerden dolayı belediye başkanımız sayın Yaşar Bahçeci ve ekibine şükranlarımı sunarım. Sevgili dostlar partimize yabancı birisi değilim, gençlik kolları ve mahalle başkanlığı yaptım. Partimizin vermiş olduğu görevleri yerine getirdim. SKM'lerde seçim bürolarında Seçimlerde çalışıp ev ve mahalle toplantıları yaptım. Kıymetli dostlarım Kırşehir'de yaşıyorum Kırşehir'in sorunlarını çok iyi biliyorum. Bu sorunları ortak akıl yöntemi ile çözebileceğimize inanıyorum.
         Bu seçime yeni değil 3 sene öncesinde başladım. Vatandaş ziyaretleri yaptım, esnaf ziyaretleri yaptım insanların fikir görüş ve önerilerini aldım. Kırşehir'e ne yapabiliriz? Bunun gibi soruları yönelttim.  Bunları not ettim. Vatandaşlarımızın önerilerini birer proje haline getirdim. Çünkü bu şehri bilen bu şehirde yaşayanlardır.
         Sevgili dostlar sosyal bir insanım, Kırşehir'de sosyal faaliyetler yaptım. Özellikle gençlerin kötü alışkanlıklarından uzak kalması adına faaliyetler yaptım. Bunlardan bir tanesi yakın zamanda yaptığımız ve halen devam etmekte olan 13 köy takımını bir araya getirmek oldu. Su ahir zamanda kardeşin kardeşle bir araya gelmediği zamanda biz 13 köy takımını bir araya getirip birbirleri ile tanışmasına vesile olduk.
         Allah nasip ederse Kırşehir'de yaşayan, kadınlarımız, erkeklerimiz, gençlerimiz, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, yaşlılarımız ve engelli kardeşlerimize dair herkese uygun projeler hazırladık. Yine bu projelerde ekonomiden, kültüre,  eğitimden, spora, üretimden sanayileşmeye kadar birçok projeyi tek başıma değil halkımız ile hazırladık. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan adaylığımızı onaylarsa bu projeleri sizlere açıklamış olacağız.
         Allah nasip eder Belediye başkanı olursam, parti ayrımı gözetmeksizin, insanların daha güzel bir şekilde yaşamalarını sağlayacak projeleri hayata geçirmek istiyorum.  En önemli sorun olan işsizlik için çözüm üretmeliyiz. Ben burada şehrime bir tane sanayici getirebilir miyim?  Buraya bir fabrika kurabilir miyim? Bunları düşünmemiz gerekiyor.
         Bunlar için Kırşehir de yasayan matematik beyinli, geometrik düşünen insanların olduğunu biliyorum. Kırşehir'in üretime ve istihdama ihtiyacı vardır. Yeni is sahalarının kurulması üreten belediye olmak için var gücümüzle çalışacağız. Kırşehir artık kabuğunu kırmalı. Kırşehir artık Kayseri ve Ankara arasında sıkışan bir ilden çıkmalı. Kırşehir artık yeni ufuklara yelken açmalı ve Anadolu'nun parlayan yıldızı olmalı.
         Sevgili dostlar Makam ve mevkiler gelip geçicidir. Bunun bilincinde olmamız gerekiyor. Bizler makamın kölesi olmayacağız Rabbim nasip ederse halkın içinde olup halkın istekleri doğrultusunda çalışmalarımıza hız kazandıracağız. Halkın yanında olup, görüş öneri ve eleştirilerine açık olacağız.
       Aday adaylığım haberini aldığınız an itibari ile beni yalnız bırakmayan her daim yanımda olan sizlere çok teşekkür ediyor saygılar sunuyorum."


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Altan Dural Hollanda

10:28 11 Kasım 2018

Nerden biz gorurmuyuz kirsehir bu ulkenin uvvey evladi
1000
Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/25%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı