Musa Saçak, Yağlı Boya Resim Sergisinde Sanatseverlerle Buluştu

Kırşehir'in tanınmış ressamlarından biri olan Musa Saçak, yağlı boyalarla gece gündüz demeden hazırladığı resim sergisini sanatseverlerin beğenisine sundu.

Kırşehir Haberleri 12 Şubat 2019 14:34
Musa Saçak, Yağlı Boya Resim Sergisinde Sanatseverlerle Buluştu
-A +A

         Kırşehir'in tanınmış ressamlarından biri olan Musa Saçak, yağlı boyalarla gece gündüz demeden hazırladığı resim sergisini sanatseverlerin beğenisine sundu.
         Kırşehir Aşıkpaşa İl Halk Kütüphanesi'nde saat 14:00'da gerçekleştirilen sergi açılışına, Kırşehir Valisi İbrahim Akın'ın eşi Saliha Akın, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir Kültür ve Turizm İl Müdürü Eyüp Temur, Aşıkpaşa İl Halk Kütüphanesi Müdürü Şehnaz Taş, Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Faruk Şahin, Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu Kırşehir İl Müdürü Metin Ülgen Kaya, ilk ve ortaöğretim öğrencileri ile oda ve dernek başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.
         Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci'nin tablo satın aldığı sergiye ilişkin bilgiler aktaran Musa Saçak, dünyada sanatın sürekli gelişme gösterdiğini aktardı. Saçak, serginin kullanılan son teknikleri içerdiğini ve eserleri çok beğendiğini dile getirdi. Ressam Saçak, gece gündüz tek tek fırça darbeleri ile hazırlanan sergiyi Kırşehir Aşıkpaşa İl Halk Kütüphanesi'nde sanatseverlerin beğenisine sunmaktan ve burada sergilemekten duyduğu memnuniyeti de ifade etti.
         Yağlı boya tablolarda en çok dikkati buğday döven köy çalışması çekerken, manzara ve doğal yaşamdan kesitlerin de yer aldığı tablolar büyük beğeni aldı.
         Türk gelenekleriyle milli değerlerinin öneminin kavranması ve başkalarına anlatılması gerektiğini vurgulayan Musa Saçak bu güzel günde kendisini yalnız bırakmayan Kırşehir protokolüne de teşekkürlerini sundu.  Uzun yıllar yağlı boya noktasında çalışmalar yapan Saçak'a Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı