Nasuhi Güngör, Kırşehir'de Doğdu!

Erdoğan-İnce atışmasının baş aktörü Nasuhi Güngör, kendi yazdığı kitapta yazdıklarının gerçek olmadığını ifade etti

Kırşehir Haberleri 31 Mayıs 2018 20:10
Nasuhi Güngör, Kırşehir'de Doğdu!
-A +A

         Muharrem İnce'nin Kırşehir mitinginde kaynak gösterdiği kitabın yazarı Nasuhi Güngör kendi kendini yalanladı. Güngör, onlarca baskı yapan kitabı için "Hiçbir bilgiye ve belgeye dayalı değildi" dedi. Kırşehirli olan Güngör'ün açıklaması, kamuoyunda şaşkınlıkla karşılandı.
         CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Kırşehir mitinginde, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Fethullah Gülen'in 2000 yılında ABD'de görüştüklerini, Erdoğan'a en yakın olan isimlerden Nasuhi Güngör'ün kitabında yer alan detaylarla açıkladı.
         İnce, Kırşehir’de Erdoğan'a, Kırşehirli Nasuhi Güngör üzerinden fena yüklendi. Muharrem İnce şöyle dedi: “Elimde bir kitap var. ‘Yenilikçi Hareket’ diye. Yazarı Nasuhi Güngör, Erdoğan’ın yakın arkadaşı. Bu arkadaşını 17/25 Aralık’tan sonra TRT Haber Dairesi Başkanı yaptı. Yani buna güveniyor. Dostu… Bu şahsiyet bir kitap yazmış. Kitabın 89. sayfasını okuyorum. Erdoğan sen de dinle ama sakın kumandayı duvara atma…’Erdoğan 2000 yılı Mayıs ayında ABD’ye yaptığı gezide uzun süredir orada yaşayan Fethullah Gülen’le biraraya geldi. Muhtevasından çok uzun yıllardır, birbirine hayli uzak olan iki ekolün bir araya gelmesi açısında da hayli dikkat çekiciydi..’ Yani Erdoğan’ın Gülen’le görüştüğünü yakın dostu açıklamış” diye konuştu.
YAZARDAN KENDİSİNE YALANLAMA GELDİ
         Kitabın yazarı Nasuhi Güngör ise İnce’nin açıklamaları ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Güngör, kendi kaleme aldığı kitabındaki iddiaların asılsız olduğunu savundu.
         Kendi kendisini yalanlayan yazar Güngör açıklamasında şunları kaydetti: “Bugün Kırşehir'de Muharrem İnce'nin Yenilikçi Hareket kitabım üzerinden yaptığı konuşmayla ilgili bazı açıklamalarda bulunmak istiyorum. Söz konusu kitap yaklaşık 20 yıl önce yayınlandı. O dönem AK Parti'nin kuruluş sürecine dair bazı iddiaları içeriyordu. Kitapta geçen ‘Tayyip Erdoğan-Fethullah Gülen görüşmesi’yle ilgili iddialar, ne yazık ki somut herhangi bir bilgiye ve belgeye değil, tamamen o dönemdeki bazı dedikodulara dayanmaktadır. Zaten kitapta da buna dair hiçbir bilgi ya da belgeye atıf yoktur.
         Üzülerek ifade edeyim ki, bizzat kendi yazdığım bu iddiaların kamuoyuna bilgi ya da belge gibi sunulacak hiçbir yanı yok. Ne gazeteciliğim, ne de bugüne kadar yaptığım herhangi bir görev bu kitaptaki söz konusu iddiaları doğru kılmaz. Ayrıca söz konusu iddiaya Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından en net ve açık biçimde cevap verilmiştir. Buna rağmen herhangi bir bilgi ve belgeye dayanmayan bu sözlerin, yıllar sonra bir delilmiş gibi sunulmasının takdirini kamuoyuna bırakıyorum. Nerede ve hangi konumda olursam olayım, benim yıllar önce yazdığım mesnetsiz bir iddianın FETÖ'yle mücadeleye ve Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konudaki tavizsiz duruşuna en küçük bir zarar getirmesine asla razı olamam. Sayın Cumhurbaşkanımızın FETÖ ve benzeri uluslararası şebekelerle mücadelesine gölge düşürmeyi hedefleyen hiçbir sözün ve iddianın, 20 yıl önce de olsa, altında imzam bile bulunsa savunulacak bir yanı olamaz.”
NASUHİ GÜNGÖR KİMDİR?
         Çeşitli gazete ve dergilerde yazılar yazan Nasuhi Güngör, Kırşehir'de doğdu. 1968 yılında Kırşehir/Mucur'da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi SBF Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu. Çeşitli gazetelerde muhabir, haber müdürü ve köşe yazarı olarak görev yaptı.
         Milli Gazete ve Gerçek Hayat Dergisi’nde yazılar yazdı. 2009 seçimlerine kadar Etimesgut Belediye Başkanı Serhat Kemal Yılmaz'ın danışmanlığını ve seçim kampanyasını yönetti.
         Star Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmaktadır.
         Evli ve iki çocuk babası olan Güngör’ün “İpin Ucundakiler” ve “Yenilikçi Hareket” adında kitapları bulunuyor.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Altan dural hollanda

21:45 31 Mayıs 2018

Gungor ismi ile politika yapma kirsehre yapacaklarinla gel
1000
Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20%C5%9Eubat%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı