Neşet Ağam'ın Şehrine Bu Yakışırdı

Kırşehir’imiz UNESCO Yaratıcı Şehirler listesine müzik dalında eklendi.

Kırşehir Haberleri 1 Kasım 2019 21:20
Neşet Ağam'ın Şehrine Bu Yakışırdı
-A +A

           Kırşehir’imiz UNESCO Yaratıcı Şehirler listesine müzik dalında eklendi.  Bu bizim için bir gururdur. Kırşehir’imize Neşet Ağam’ın şehrine de bu yakışırdı. Abdalların şehri ozanların diyarı Kırşehir’in,  müzik şehri olduğu uluslararası arenada UNESCO listesine eklenmesi ile tescillenmiş oldu.
          Müzik deyince akılıma ilk Neşet Ağam gelir. Onun Zülüf dökülmüş yüze parçası kulaklarımın pasını siler. Neşet Ertaş gibi bir ustanın kıymetini sağlığında pek bilemedik. Kırşehir’in en büyük zenginliğiydi o. UNESCO’nun yaşayan bir hazine olarak gördüğü bir değerdi. Onun kıymetini onu kaybedince anladık. Onun onun koca yürekliliğini insanlığını hepimiz geç idrak ettik.  Değerlerimizi hep kaybettiğimizde mi hatırlayacağız.  Onun gibi nice değeri kaybettik biz. Peki neden?
          Yıllarca kavgalarla geri kalan şehrimizde Neşet ağa gönülü ile hareket edildiğinde, bir olunduğunda güzel işlerinde ortaya çıkabileceğini görmüş olduk. Bu şehrin gelişmesi için siyasisi, bürokratı vatandaşı hep birden el ele vermeli. Ayrıştıkça daha da kötüye gitmiyor muyuz? Bir olalım birlikte olalım şehrimizi geliştirelim. 
           Herkes bir köşesinden tutup sündürdükçe şehrimiz daha fazla zarar görüyor. Umarım UNESCO listesine eklenmedeki bu birlik ve beraberlik duygusu şehrimizin geleceği için yapılacak projelerde planlarda da sağlanır. 
         Bir isek tokuz dağılırsak aç.  Son olarak Büyük usta Neşet Ertaş’ı da rahmetle yad edelim…

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/12%20Kas%C4%B1m%20Sal%C4%B1-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı