SICAK HABER

Neşet Ertaş, Başkent'te Anıldı!

Çok sayıda Kırşehirlinin izlediği konserde duygulu anlar yaşandı

Kırşehir Haberleri 13 Nisan 2018 19:11
Neşet Ertaş, Başkent'te Anıldı!
-A +A

         İnönü Vakfı ve Anadolu Çağdaş Eğitim Vakfı (ANAÇEV) tarafından burslu öğrenciler yararına düzenlenen "Neşet Ertaş Anma Konseri"nde duygulu anlar yaşandı. Konseri, Kırşehirli olan Noterler Derneği Başkanı Rifat Ertem ile Çankaya Kaymakamı Kadir çelik de izledi.
         Konserin ev sahipliğini İnönü Vakfı Başkanı Özden Toker ve ANAÇEV Başkanı Ayla Hatırlı üstlendi. Başkan Ayla Hatırlı, Büyük Usta Neşet Ertaş’ı anma konserini önceki yıllarda Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde gerçekleştirdiklerini belirterek, “Büyük ustayı ne kadar ansak o kadar mutlu oluruz” dedi. Başkan Hatırlı, Ankaralı iş adamı Ayhan Sümer’in de 250 öğrenciye burs imkânı sağlayarak konsere katkıda bulunduğunu ifade etti.
         Konser öncesi Ayhan Sümer ile Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür Yardımcısı Solmaz Haberal’a teşekkür plaketleri verildi. Konserde İstanbul Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı Ufuk Karakoç, Neşet Ertaş’ın türkülerini seslendirdi. Karakoç, dinleyenlerden büyük beğeni kazandı.
         İnönü Vakfı ve Anadolu Çağdaş Eğitim Vakfı işbirliği ile Opera Sahnesi'nde düzenlenen Neşet Ertaş'ı Anma Konseri'ne Kırşehir'de uzun yıllar görev yapan Noter Rifat Ertem ve eşi ile Kırşehirli olan Çankaya Kaymakamı Kadir Çakır ve eşinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Muhteşem konserde Kırşehirli Büyük Ozan’ın ustalığı ve sanatçı yönü izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı. Özellikle Devlet Opera ve Bale Sanatçısı ve Neşet Ertaş'ın türkülerini yorumlayan sanatçı Ufuk Karakoç'un Bozkırın Tezenesi hakkındaki söylemlerine Neşet Ertaş'ın kendisinin kahramanı olduğunu belirtmesi Kırşehirlileri gururlandırdı ve izleyicilere duygusal anlar yaşattı. İstanbul Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı Ufuk  Karakoç'un, Neşet Ertaş'a verilen Devlet Sanatçısı Ödülünü ‘Ayrımcılık yaratır’ gerekçesiyle reddetmesini söylemesi salonda uzun süre alkışlandı.
         Büyük Usta Neşet Ertaş, Kırşehirli olarak dik durmanın ne olduğunu sanatıyla ve insanlığıyla gösterdi.
 
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Nisan%20CUMA-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı