Neşet Ertaş Barajı Çalışmaları Hızla Devam Ediyor

DSİ Kırşehir’e yaptığı yatırımlarla Kırşehir'in mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

Kırşehir Haberleri 18 Haziran 2018 19:07
Neşet Ertaş Barajı Çalışmaları Hızla Devam Ediyor
-A +A

         DSİ Kırşehir’e yaptığı yatırımlarla Kırşehir'in mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Kırşehir'de son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynuyor.
         Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun talimatıyla başlatılan ve büyük sulama projeleri alanları dışında kalan kırsal kesimlerde kısa sürede sulu tarıma geçilmesi ve civardaki içme kullanma suyu ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenen “Gölsu” projesi kapsamında Kırşehir de nasibini aldı.
         Çalışmaları hızla devam eden Kırşehir-Akpınar Neşet Ertaş Barajı İnşaatının tamamlanması ile 2 bin 800 dekar zirai arazinin sulanmasının sağlanacağını belirten DSİ Genel Müdürü Murat Acu, baraj inşaatında sıyırma kazıları, kondüvi kazıları ve ENH hattı imalatları ile kondüvi kemer beton, memba batardosu kazısı tamamlanmış olup dolusavak kazı imalatları devam etmektedir ’dedi.
         2018 yılı içerisinde kondüvi beton imalatları, memba batardosu, enjeksiyon işleri dolusavak kazıları ile gövde dolgusunun kondüvi seviyesine kadar olan kısmı bitirilmesinin hedeflendiğinin altını çizen Genel Müdür Acu, ‘Temelden yüksekliği 50,00 metre olan Kırşehir-Akpınar Neşet Ertaş Barajının tamamlanması ile 2018 birim fiyatları ile ülke ekonomisine yıllık 1.400.000 TL katkı sağlanmasının hedeflenmektedir ’dedi.
         Genel Müdür Acu,’ Son olarak bu projenin yapılmasında en büyük destekçimiz Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na şükranlarımı sunuyor emeği geçenlere teşekkür ediyorum ' şeklinde konuştu.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20%C5%9Eubat%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı