Neşet Ertaş'ı Unutmadık, Unutmayacağız!

6 yıl önce aramızdan ayrılan Neşet Ertaş Bağbaşı'nda bulunan mezarına dışarıdan gelen misafirlerle ziyaretçi akınına uğruyor.

Kırşehir Haberleri 27 Ağustos 2018 19:14
Neşet Ertaş'ı Unutmadık, Unutmayacağız!
-A +A

         6 yıl önce aramızdan ayrılan  Neşet Ertaş  Bağbaşı'nda bulunan mezarına dışarıdan gelen misafirlerle ziyaretçi akınına uğruyor.  Yaz mevsimi dolayısıyla yurtdışından gelen gurbetçiler büyük üstat Neşet Ertaş'ın kabrini ziyaret ederek dua okuyorlar. Vasiyeti üzerine Kırşehir’de babası Muharrem Ertaş’ın Bağbaşı Mezarlığı’ndaki kabrinin ayakucuna defnedilen halk ozanı Neşet Ertaş’ın mezarı ölüm yıldönümünde ziyaretçilerle dolup taşıyor. Yakınları ve sevenleri, Neşet Ertaş'ın mezarı başında dualar okuyarak unutmuyorlar. Neşet Ertaş'ın yerinin doldurulamayacağını  insanlığıyla, mütevaziliği ile, sesiyle, yorumuyla böyle bir insanın dünyaya bir daha gelemeyeceğini ve yerinin doldurulmayacağını söyleyen hayranları, "Bütün sevenlerine, yakınlarına ve sanatçı arkadaşlarına öncelikle başsağlığı diliyoruz. Sanat, Anadolu'nun geçmişi, geleceği ve yönetimi, sanata nasıl bakıldığı... Neşet Ertaş, bunların tam ortasında bir köprü, her iki tarafı da görülüyor. Bu isimlerin sayıları çok az. Neşet Ertaş gibi 5-10 kişi var. Son fotoğrafa bakmamak lazım, daha önce bu adam neler yaptı, nerede hastalandı? Ondan sonra sahip çıkılıyor. Bütün geçmişini biliyorum, babasını, her şeyini biliyorum. Söylenecek başka laf yok. O bir Neşet Ertaş'tı ve kaybettik. Allah rahmet etsin." diyerek duygusal anlar yaşadılar.
         Onu her gün biraz daha fazla özlüyoruz. Çünkü bu dünyanın karışıklığında, bu ülkemizdeki karışıklık içerisinde onun gibi bir gönül dostu, sevgi mimarına mutlaka ihtiyaç var. O bütün hayatı boyunca sevgiden, dostluktan, kardeşlikten yana tavır koydu ve sazı da öyle çaldı. Dünyada eşsiz seslerden biriydi. Hiçbir zaman ayrılıkçı fikirlere taviz vermedi, onların yanında olmadı. Bölücülere hep lanet etti. Bu vatanın has ve halis bir evladı olarak bu dünyadan ayrıldı.  Ziyaretçiler arasında en çok yurtdışından gelen gurbetçiler olurken, il dışından Kırşehir'e gelen misafirler de Neşet Ertaş'ın kabrini ziyaret etmeden Kırşehir'den ayrılmıyor.
 
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı