Neşet Ertaş STK merkezi açıldı

Önemli kültürlere ev sahipliği yapmış 5 bin yıllık tarih ve kültür kenti Kırşehir, Antalya’daki Kırşehirlilerin aracılığıyla tanıtılmaya devam edecek.

İlçeler 10 Şubat 2019 13:00
Neşet Ertaş STK merkezi açıldı
-A +A

                   Önemli kültürlere ev sahipliği yapmış 5 bin yıllık tarih ve kültür kenti Kırşehir, Antalya’daki Kırşehirlilerin aracılığıyla tanıtılmaya devam edecek. Kırşehir kültürünü Antalya’da yaşatan Antalya Kırşehirliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ANTKIRDER Antalya'da açılışı yapılan Neşet Ertaş STK Merkezi'nin hayırlı olması temennisinde bulundu. 
                  Kepez Belediyesi’nin vakıf ve derneklerin toplantı türü faaliyetlerini yapabilmesini sağlayacak olan Neşet Ertaş STK Merkezi, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımlarıyla hizmete açıldı.
Kepez Belediyesi, Ahatlı Mahallesi’nde restorasyon çalışması tamamlanan 2 katlı Neşet Ertaş Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Merkezi’ni düzenlenen törenle hizmete açtı. STK ve gönüllü kuruluşların hizmetine sunulacak olan merkezin açılış törenine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Ak Parti Antalya Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
SÖZ VERDİK, SÖZÜMÜZÜ TUTTUK
                   Neşet Ertaş STK Merkezi’nin açılış konuşmasını Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü yaptı. Anadolu dernekler Platformuna 2 yıl önce bir söz verdiklerini hatırlatarak konuşmasına başlayan Başkan Tütüncü, “Hemşehri derneklerimiz özellikle Kepez’in Anadolu’nun bütün renklerini yaşatmak için, Anadolunun çeşitliliğini Antalyamıza getirmek için üstün bir gayret gösteriyorlar. Biz onlarla her zaman gönülgönüle güzel işler yapmak kültür coğrafyamızın o güzelliklerini Antalya’ya taşımak için işbirliği yapıyoruz, emektaşlık yapıyoruz. Onların ihtiyaç duydukları en önemli şeyin başında toplantı ve etkinliklerini yapabilecekleri mekanlar geliyor. “ dedi.
                  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türelde konuşmasına Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye övgü dolu sözlerle başladı. “Kepezimizin çok çalışan genç , dinamik,  2009’da Kepez’e taze kan Hakan başkan” derken ne kadar haklı çıktığımızı bir kez daha teyit ediyoruz” diyerek sözlerine devam eden Türel,”Antalya son 15 yılda çok önemli hizmetlere tanıklık etti. Nereden nereye? Kepez’de, Antalya’da, Türkiye’de nereden nereye geldi. Kepez gecekondu hakimiyeti ve baskısı altında alt yapısını hiçbir şekilde tamamlayamamış, böylesine kültürel ve sosyal etkinliklerle tanışmamış bir ilçemizdi. Bugün büyük usta ozan Neşet Ertaş’ın ismi altında çok önemli bir kültür merkezinin daha açılışını yapıyoruz“ dedi.
‘MEMLEKET İŞİ GÖNÜL İŞİ’
                   Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Kepez’de çok sayıda tesisin açılışına katıldığını söyledi. Kepez Belediyesi’nin hizmete açtığı ‘Aş Evi’nde öğle yemeği yediklerini belirten Çavuşoğlu, “Gerçekten Hakan beyi tebrik ediyorum. Tütüncü ve Menderes başkanımız çok önemli hizmetler yapıyorlar.  Hakan Tütüncü, 10 yıldır Kepez’de çok güzel projeleri hayata geçirdi. 10 yıl önce Kepez Antalya’nın en geri kalmış ilçesiydi. Bugün ise en cazip ilçesi oldu. Kepez Anadolu’nun her yerinden göç alan bir şehiroldu. Antalya’ya yerleşen hemşerilerimizi çok seviyoruz. Antalyamızın kültürüne, ekonomisi, büyümesine, birlik ve beraberliğine çok önemli katkıları var“ dedi.
                     Antalya-Kırşehirliler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Recep Analı ise yaptığı açıklamata şunları kaydetti: "Antalya Neşet Ertaş Sivil Toplum Kültür Merkezi'ni Antalya'ya kazandıran ve ismini Neşet Ertaş koyarak Biz Kırşehirlileri onurlandıran başta kepez belediye başkanı Hakan Tütüncü'ye ve belediye çalışanlarına ANT KIR DER yönetimi olarak tüm Kırşehirliler adına teşekkür ederiz." 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı