Neşet Ertaş Türküleri Havalandı

Aysema Tamtürk yönetimindeki Zonguldak Atatürk Anadolu Lisesi THM Korosu’nun Neşet Ertaş türkülerinden oluşan konseri büyük beğeni aldı.

Kırşehir Haberleri 27 Nisan 2018 09:32
Neşet Ertaş Türküleri Havalandı
-A +A

                Aysema Tamtürk yönetimindeki Zonguldak Atatürk Anadolu Lisesi THM Korosu’nun Neşet Ertaş türkülerinden oluşan konseri büyük beğeni aldı.
                Zonguldak Atatürk Anadolu Lisesi Türk Halk Müziği Korosu Neşet Ertaş türkülerinden oluşan muhteşem bir konser verdi. Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan konser, salonu dolduran izleyicilerce ayakta alkışlandı. 28 öğrenciden oluşan koroyu Okul Müzik Öğretmeni Aysema Tamtürk yönetti. Toplam 24 Neşet Ertaş türküsünü havalandıran koroya, Suat Ünal, Bayram Yanık bağlama, Fatih Başer divan sazı, Mehmet Can Danacı keman, Umut Uslu, Barış Akbaba def, Sercan Doğan kaval, Miraç Nas bendir, Kadir Umur Cesur gitar, Kaan Akman da kastanyetle eşlik etti. Okul öğrencisi Baran Öztürk’ün sunumlarını yaptığı konserde Mert Baran Dertsiz, Zeynep Hazal Gülay, Emirhan Akkaya, Tuğba Dilimel, Minel Sude Ortak, Özge Yıldırım ve Selvinur Akkoç adlı öğrencilerin solo olarak söylediği türküler büyük takdir topladı. Okul Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Suat Ünal da seslendirdiği bir türkü ile konsere renk kattı.
ÖĞRENCİLERİMLE GURUR DUYUYORUM
                Etkinliğin sonunda Okul Müdürü Abdulkerim Kıran, öğrencilerini kutlayarak, Şef Aysema Tamtürk’e bir buket çiçek sundu. Son derece duygulu olduğu gözlenen Şef Tamtürk ise konsere katılanlara teşekkür etti ve herkesin dinlendiği bir zamanda türkü çalışan öğrencileriyle gurur duyduğunu söyledi. Etkinlik toplu fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı