Noter İşlemleri İçin E-Başvuru ve E-Randevu Sistemi Devrede

      Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası resmi internet sitesi üzerinden noter işlemleri için e-başvuru ve e-randevu sistemi hakkında bilgilendirme yaptı. Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılan bilgilendirmede şunlar aktarıldı:

   “Koronavirüs salgını nedeniyle sosyal izolasyonu azaltmak ve toplumsal hayatın devamlılığını sağlamak için hayatın her alanında sıkı önlemler alınmaya devam etmektedir. Türkiye Noterler Birliği yaşanan koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal izolasyonu azaltmak için E-Randevu sistemini uygulamaya geçirdi. E-Randevu sistemi ile tüm noterlik işlemlerinizi belirleyeceğiniz noterden randevu alarak sıra beklemeden, zaman kaybetmeden ve sosyal izolasyonu koruyarak gerçekleştirebilirsiniz. E-Randevu sistemi üzerinden üç şekilde başvuru yapabilirsiniz. Bunlar;

   Noterlikte işlemi ıslak imza ile imzalayacak şekilde randevu almakNoterlikte işlemi elektornik imza ile imzalayacak şekilde randevu almakNoter huzuruna gelmeden işlem başvurusu yapmak, 7/24 Hizmet veren bu sistemle noterlik işlem başvurularınızı istediğiniz saatte yapabilirsiniz. Başvuru işlemini tamamladığınızda sistem otomatik olarak başvuru numarası oluşturur ve randevu bilgilerinizi başvuru sırasında girdiğiniz e-posta adresine gönderir. Size bildirilen randevu saatinde randevu aldığınız noterliğe giderek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Noterlik randevu işlemlerinizi Türkiye Noterler Birliği internet sayfası üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.”

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR