Nüfus; Ehliyet ve Pasaportu da Verecek

Kırşehir Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürü Şinasi Kaya, 2 Nisan'dan itibaren ehliyet ve pasaportların da kendileri tarafından verileceğini açıkladı

Kırşehir Haberleri 14 Mart 2018 19:15
Nüfus; Ehliyet ve Pasaportu da Verecek
-A +A

PASAPORT VE EHLİYET İÇİN ARTIK NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNE GİDİLECEK
         Pasaportun yanında sürücü ehliyetleri çıkartma işlemleri 2 Nisan tarihiyle birlikte tamamen Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne devredilecek. Kırşehir Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürü Şinasi Kaya, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından verilen sürücü belgesi ve pasaportların, 2 Nisan tarihi itibariyle kendileri tarafından verileceğini ve gerekli alt yapı hazırlıklarını tamamlamak üzere olduklarını açıkladı.
         İl Müdürü Kaya, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'ne devredileceği duyurulan pasaport ve sürücü belgesi işlemlerini 2 Nisan tarihine kadar Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yürütmeye devam etmesine dair Bakanlar Kurulu kararı gereği 2 Nisan'dan itibaren işlemlerin kendileri tarafından gerçekleştirileceğini açıkladı. Kaya, "Bundan sonra pasaport ve ehliyeti biz vereceğiz. Vatandaş bir parmak basınca devlet bir daha parmak bas demeyecek. Hem vatandaşımız fazla zaman tüketmeyecek, hem de kamu dairesindeki verimlik en üst noktaya çıkaracak" dedi.
         Kırşehir Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürü Şinasi Kaya, Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen pasaport ve sürücü belgesi hizmetlerine ilişkin iş ve işlemlerin Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'ne devredilmesine dair sürenin 2 Nisan'da tamamlanacağını belirterek, "Ehliyet ve pasaportların tarafımızdan verilmesi için gerekli çalışmalar hızla devam ediyor. Doğal olarak iş hacmimiz artacak. 20 personelin görevlendirildiğini öğrendik. Resmi Gazete'de, 29 Ekim 2016'da yayımlanan 676 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 3152 sayılı Kanun'a eklenen geçici maddede, Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen pasaport ve sürücü belgesi hizmetlerine ilişkin iş ve işlemleri 2 Nisan'da Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'ne devredileceği için hizmet binamızın içerisinde de düzenleme yapıyoruz. Çipli kimlik kartından olduğu gibi, bu hizmette de alnımızın akıyla çıkacağımıza inanıyorum" diye konuştu.
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/15%20Aral%C4%B1k%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı