SICAK HABER

ÖĞDER'den Çınar'a Ziyaret

Kısa adı ÖĞDER olan Şuurlu Öğretmenler Derneği ile Ulusal Astronomi ve Bilim Topluluğu (UABT) tarafından toplumda “Bilim Kültürü ve Astronomi Bilgisi” oluşturulması için Kırşehir Seyfe Gölü'nde 12 Mayıs'ta düzenlenecek olan "Gökyüzü Gözlem Şenliği ve Bilim Buluşması" hazırlıklarının devam ettiği bildirildi.

Kırşehir Haberleri 6 Mart 2018 09:43
ÖĞDER'den Çınar'a Ziyaret
-A +A

         Çınar Kırşehir Gazetesi'ni ziyaret ederek Yayın Danışmanı Avşar Cihan ile görüşen Şuurlu Öğretmenler Derneği Kırşehir Şube Başkanı Şenol Dönmez, Ulusal Astronomi ve Bilim Topluluğu'nun katkılarıyla "Kırşehir Seyfe Gölü-2. Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği ve Bilim Buluşması" düzenlediklerini belirterek, hazırlıkların yoğun şekilde devam ettiğini açıkladı. 12 Mayıs tarihinde Seyfe Gölü'nde gerçekleşecek Gökyüzü Gözlem Şenliği ve Bilim Buluşması'nda Amatör Astronom-Ulusal Astronomi ve Bilim Topluluğu Başkanı Halil Can ile çok sayıda konuşmacının katılacağını belirten Başkan Dönmez, "İlkini geçen yıl gerçekleştirdiğimiz buluşma önemli oranda ses getirdi. Kırşehir'in en büyük bilim buluşmasına tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz. Programla ilgili gelişmeleri de siz basın mensupları desteğiyle kamuoyu ile paylaşacağız. Böylesine buluşmalarla Kırşehir'in önemli bir bilim kaynağının merkezi olduğunu da ortaya koymuş oluyoruz. Atalarımızın yüzyıllar öncesinde ulaştığı kültür ve medeniyetin devamını sağlamış olacağız. Astronomi eğitimi verilen Cacabey Medresesi, ulaşılan seviyeyi çok iyi ifade etmektedir" dedi.
          ÖĞDER Kırşehir Şube Başkanı Şenol Dönmez, yapılacak etkinlik hakkında, yaptığı açıklamada, "Dünyanın ilk gökbilim merkezi olan Cacabey’in bulunduğu Kırşehir'de ikinci defa gökbilim şenliği yapmanın mutluluğu içindeyiz. 12 Mayıs'taki Gökyüzü Gözlem Şenliği’nde gün kararmadan atölye etkinlikleri gün karardıktan sonra ise gökyüzü gözlemi yapılacak. Saat 09.00’da başlayacak şenlikte alanında uzman kişiler tarafından sunumlar yapılacak, 21.00’e kadar atölye etkinlikleri devam edecek. Venüs, Mars uydumuz Ay, Satürn, belirli takımyıldızları ve birçok gök cismi; gök atlası, özel bilgisayar programları, dürbün ve teleskoplar yardımı ile gözlemlenecek. Yapılacak atölye çalışmaları ile gökyüzü ve teleskoplar hakkında bilgi 
sahibi olunacak, ayrıca tüm katılımcılara tarafımızdan sürpriz hediyeler takdim edilecek. Tüm katılımcılarımızın rahatı için her şey eksiksiz bir şekilde planlandı” diye konuştu.
        Başkan Şenol Dönmez, ziyaret sırasında üç ayda bir yayınlanan Şuurlu Öğretmenler Derneği'ne ait "Milli Şuur" adlı eğitim, ilim ve araştırma dergisini de armağan ederek, Çınar Kırşehir Gazetesi sahibi ve yazarlarını da 12 Mayıs'taki buluşmaya davet etti.

Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Nisan%20CUMA-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı