SICAK HABER

Öğrenciler Temel Afet Bilinci ve Yangın Tatbikatı Eğitimi verildi

Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından, Kırşehir Merkez Fatma Muzaffer Mermer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerine, temel afet bilinci ve deprem tahliye, yangın tatbikatı eğitimi verildi.

Kırşehir Haberleri 15 Mart 2019 12:20
Öğrenciler Temel Afet Bilinci ve Yangın Tatbikatı Eğitimi verildi
-A +A

          Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından, Kırşehir Merkez Fatma Muzaffer Mermer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerine, temel afet bilinci ve deprem tahliye, yangın tatbikatı eğitimi verildi. AFAD tarafından, Kırşehir merkezinde ve ilçelerimizde devam eden temel afet bilinci, KBRN ve deprem tahliye, yangın tatbikatı eğitimlerimiz devam ediyor.
         Eğitimde;  afetlerden önce alınması gereken tedbirler, afet anında yapılması gereken doğru davranış şekilleri ve afet sonrası için yapılması gereken planlamalar esas alınarak verilen eğitimde; yapısal ve yapısal olmayan riskler, bunları azaltmanın yolları, ilk 72 saat için ihtiyaç duyulan afet çantası ve aile afet planı hazırlamanın önemi, yapısal olmayan elemanlardan kaynaklanan riskleri azaltmak için eşyaların sabitlenmesinin önemine de vurgu yapıldı. Ülkemizi etkileyebilecek olan Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer gibi tehlikelere karşı, halkın sağlığının ve çevrenin korunması, can ve mal kaybının en aza indirilmesi için gerekli tedbirlerin alınması, geçmişten günümüze kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer silahların kullanımı, KBRN alanında kullanılan maddelerin çeşitleri ve bu maddelerin kasten veya kazaen kullanılmaları durumunda ortaya çıkabilecek belirtileri ve olumsuzluklara karşı alınabilecek tedbirler anlatıldı. Eğitim sonrası olası bir deprem/ yangın durumunda nasıl hareket edilmesi gerektiği ve deprem sonrası oluşan yangına nasıl müdahale edileceği tatbiki olarak anlatıldı.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20KASIM%20CUMA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı